Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti szoktatok csinálni koffein...

Ti szoktatok csinálni koffein elvonó kúrát?

Figyelt kérdés

Ha igen az alatt az idő alatt csináltok valamit másképpen a hétköznapokban hogy könnyebb legyen?

Szoktátok valamihez időzíteni a kúrát hogy ne legyen annyira rossz hatással a munkátokra, tanulmányotokra stb.?


2019. nov. 27. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Utálom a kávét, mégis iszom, akár naponta 3-5-öt. Amikor nem érzem szükségét, főleg nem kívánom akár 1/2 évig is minden tünet nélkül leteszem, majd újra kezdem.
2019. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Néha azért tartok szünetet, mert már nem hat a kávé..

Ezt úgy csinálom hogy abbahagyom a kávé ivást, viszont 1 hétig napi egy kávéskanál őrölt kávét megeszek a reggeli édes tej mellé. Ez azért kell hogy ne fájduljon meg a fejem. Inkább 1 hétig eszem ezt a minimális adagot 😃

Aztán utána jön a két hét teljes szünet.. (Erre az időre még a fekete teát is abba szoktam hagyni.)

Aztán ha ez is megvan, akkor meg nagyon vigyázni kell, mert teljesen visszaalakult a tolerancia. Tehát ha a 2 hét szünet után megeszek egy ugyanolyan kiskanállal, mint amit az elvonásra nyomattam az elején - azt már konkrétan be szoktam érezni.

Aztán ilyenkor elég sokáig jó, mert csak kis mennyiségek is jól beadják. Ezt megint csinálom ugye, és növelgetem az adagokat - amikor viszont érzem hogy megint hozzászoktam akkor jöhet megint a 3 hét elvonó kúra.. Kb így szoktam.

2019. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minek? Ha alszom eleget (hétvége) nem is hiányzik aztán kész, ha meg hétközben álmos vagyok, iszok (mármint nem kocsmázok).
2019. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Háromszor álltam le a kávéról, mindháromszor évtizedekre. Nem csináltam semmit másképp, legfeljebb az első héten többször masszíroztam a halántékomat, hogy elmúljon a fejfájás.
2019. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!