Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 8 óra alvás mellett 3-4...

Napi 8 óra alvás mellett 3-4 főzött kávé az sok? 20/F

Figyelt kérdés
Nem a fáradság, hanem az íze miatt iszom, de néha úgy érzem, hogy kicsit sok.

2018. nov. 13. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég sok, persze attól is függ, h mennyit dolgozol, illetve mennyire veszed igénybe az agyad. Pl. ha 10 órán keresztül akarsz komolyan koncentrálni vmire, akkor még lehet h kevés is...

De egy "átlagos" meló, vagy egyetem (nem vizsgaidőszakról beszélek :P) mellett a napi 2-nek elégnek kéne lennie...

2018. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meg csak az íze miatt iszod, igyál koffeinmentes kávét! Főzni gondolom nem lehet de kapszulásból van olyan is, meg kávézókban is van.
2018. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sok ilyen fiatalon
2018. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emberfüggő.


Nem mindegy hogy arabica vagy robusta, mert robustában 2x annyi koffein van. Milyen kávét iszol? Az sem mindegy hogy kotyogó,espresso,filter vagy mi?


Egészséges napi 3-4 adag kávét meginni, de a halálos dózis az olyan 80-90 pohár kávéban lenne. De az se lenne halálos mert az történne mint ha sok alkoholt iszol, elkezdesz hányni és nem fogod megemészteni. Akkor lenne csak halálos ha kapszulaként vennél egyszerre be annyit.


Ha úgy érzed hogy remegsz vagy bedobog a szived akkor ne nagyon igyál többet mert bepánikolhatsz, de semmi más bajod nem lesz. Mérheted közben a vérnyomásodat de az sem igaz hogy megemeli, mert nem mindenkinek.

2018. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Válts koffeinmentesre, én is azt mondom.
2018. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!