Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem gyógyulok már egy hete?

Miért nem gyógyulok már egy hete?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam orvosnál akkor még csak erős megfázással, torokgyulladással, írt rá antibiotikumot, köhögéscsillapitot, vitaminok stb.. Aztán ax kezdett picit javulni, de tegnapelőtt este óta hasmenésem volt, meg nagyon fáj a hasam (hasmenésem már annyira nincs) +hányingerem van nagyon. Enni nem nagyon tudok. Es nagyon rossz az egész kozerzetem. Ma visszamentem ezekkel a panaszokkal normafloret, b6-ot, diétát mondott rá.

Miért nem vagyok már jobban?



2019. nov. 28. 18:11
 1/4 szamo77db ***** válasza:
Lázad nem volt?
2019. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom tegnap nagyon rázott a hideg, de amúgy nem szoktam lazas lenni. Nem találtam itthon lázmerot
2019. nov. 28. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobban vagy, tehát a megfázásból már gyógyulsz, csak tudni kell, hogy az antibiotikum nemcsak a betegségedet okozó baktériumokat írtja ki, hanem a belekben található jótékony baktériumokat is, aminek a hatása a hasfájás, hányinger, hányás, hasmenés. Szóval ha antibiotikumot kapsz, mindig szedj probiotikumot (pl. Normaflore) is már azzal egyidejűleg, hogy elkezded az antibiotikumot és akkor megelőzöd mindezt.
2019. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszomhoz annyit még, hogy felborult a bélflórád egyensúlya az antibiotikum miatt. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell antibiotikumot szedni, mert ha bakteriális fertőzésed van, akkor szükséges, csakhogy ezt az egyensúly bomlást megelőzd, ezért kell probiotikumot szedni, ami egy csomó jótékony bélbaktériumot tartalmaz, így nem borul fel az egyensúly, tehát nem lesz hányinger, hasmenés, stb. Így valószínűleg érthetőbb a dolog számodra.
2019. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!