Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Inszomnia? Mit tehetnék ellene?

Inszomnia? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos ez már nem előszőr fordult velem elő most egy-két hónapig “szerencsére” nincs olyan napom hogy korán kéne kelnem mert nem rég otthagytam a munkahelyem és Németbe megyek januártól szóval most egy kis “szabi” van de mikor sulis voltam és szünet volt akkor is ezzel “szenvedtem” hogy NEM TUDOK ELALUDNI MINIMUM REGGEL 5:30-6:00-ig! Aztán felébredek 15:00-15:30-kor és tulajdonképp egy ördögi körbe kerülök mert hogy ilyen későn kelek nagyon későn tudok csak lefeküdni és akkor is csak forgolódók... ez azért zavar a legjobban mert 1 hónapja elkezdtem konditerembe járni és félek hogy a tartós rossz alvás rossz hatással lesz az izom növekedésemre... mik a tippjeitek/tanácsaitok? Előre is köszi a választ😄

#alvás #edzés #lefekvés #inszomnia #Álmatlanság.Konditerem
2019. dec. 16. 03:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Ui: 19/F... ha számít valamit😅
2019. dec. 16. 03:53
 2/7 anonim válasza:
Erre aludni kell egyet
2019. dec. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Húzd fel az órát délelőttre kb 8-9-re, így nem alszol délutánig. Párszor megcsinálod, hamarabb elalszol. Késő du már ne igyál koffeint.
2019. dec. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
HA nem alszol el 5-ig, akkor kelj fel, és menj el futni. Utána zuhany, reggeli. Ne aludj el, nézd át az emailjeidet, meg a neten ami érdekel. Délben menj el a konditerembe. Utána könnyű ebéd, egy óra múlva menj el futni pár kört megint. Zuhany, vacsora, alvás. Ha nappal nem alszol, éjjel fogsz. Ne boritsd fel az éjjel-nappal ritmusát (hacsak nem éjjeli munkára mész No-ba)
2019. dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Keress fel egy pszichológust is! Ilyenkor azt szokták amúgy mondani, hogy a saját biológiai óránkat mi tudjuk irányítani. A szokásainkkal. Nem vagyok szakember de egy citromfű tea után, egy jó könyvvel az ágyban tuti beájulás van. 😊

Persze nem viccnek szántam,ezt tényleg komolyan kell venni, menj el kicsit beszélgetni azután próbálj meg alakítani a szokásaidon. Az alváshiány teher a szervezet számára, ezért is kell lépni az ügyben! Sok sikert ehhez neked!

2019. dec. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nem fekszel le. Vagy max 2 orara azt kelsz is fel reggel. Kb ez a megoldas. En is igy csinaltam.

A monitor, kepernyo bamulasa sem tul jo, gerjeszti az agyat.

Ha tudatosan tudsz sportolni ugy a tudatos atallas az ejszakai alvasra is kell segitsen. Ugyanabban a cipoben jartam mint te kb, bar en del korul mindig felkeltem. Ma már hajnali 5-6 kor kelek es kb 10-11 korul fekszem. Rakattantam a korai - meg sotetben - felkelesre. Eleg jo erzes.

2019. dec. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Mozogj a szabadban, levegőn, a kondi mellett csináld ezt gyakran. Akkor jobban működik a hormonrendszered. Az alvást a melatonin hormon szabályozza.
2019. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!