Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyadékhiány okozhat ilyen...

Folyadékhiány okozhat ilyen tüneteket? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nem szoktam rendesen odafigyelni a folyadékbevitelemre (már megint..) egy darabig tartottam, hogy ügyeljek rá és nemrég eszméltem rá, hogy nagyon nagyon keveset ittam huzamosabb ideig. Eleinte semmi tünetet nem észleltem, csak akkor gondolkoztam el, mikor fájni kezdett este a fejem és szédelegtem.


Ez annyira huzamos volt már, hogy ha visszagondoltam kb. az elmúlt hétben volt hogy napi 2-3 pohár vizet ittam.. Nem vicc tényleg. És egy darabig ez így fel se tűnt, mert elvoltam vele. Aztáán tegnap előtt megjött és ugye akkor fokozottan kellene figyelni rá. De mivel én előtte napokban irtó keveset ittam, olyan erős görcseim voltak hogy az borzalom, épp nem voltunk otthon (párom volt velem) és nem volt nálam gyógyszer, pedig ilyen erősre már be szoktam venni egyet. Basszus életembe nem ájultam el, de ott akkor a fájástól majdnem.


Na akkor eszméltem fel hogy huha lehet inni kellene. Fejfájásom elmúlt teljesen, de ilyen erős fáradtság/gyengeség érzés uralkodik rajtam, mintha ilyen félálomban lennék kb egész nap, takaréklángon :D


Ezek lehetnek ettől? Egy barátnőm mondta hogy ő alacsony vérnyomásos és különösen sokat kell innia, főleg menstruáció idején mert úgy már ájult is el. Mikor kérdezte mennyit ittam mielőtt szarul voltam leesett az álla és szerinte ez kellett volna legyen az első amire gondolok.


Nektek van valami módszer ami bevált folyadékfogyasztásra? Én anno az értesítős módzsert alkalmaztam (pl. óránként megszólalt telefon, hogy jelezze igyak) de bármi ötletet elfogadok :D



2019. dec. 18. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudod hogy keveset iszol, miért hagytad abba a telefonos módszert?

Ha te nem tudsz rá figyelni, akkor valami másnak kell figyelmeztetnie rá.

2019. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, hogy napközben magad mellett tartod az innivalódat, akkor készíts ki egy másfeles üveg vizet. Ahányszor ránézel, igyál is belőle. Mire vége lesz a munkaidődnek el kell fogynia. Ha ez sikerül, akkor már jó vagy, mert akkor otthon már csak fél litert kell innod és megvan a napi 2.
2019. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igyekszem ezeket visszavezetni akkor a mindennapokba.

Ma már szerencsére sokkal jobban vagyok, hogy ügyeltem rá. Köszi a válaszokat!

2019. dec. 19. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!