Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik kényszeres állítgatók?

Figyelt kérdés

Két éve, egy stresszes időszak után kezdődött el nálam, hogy elkezdtem szorongani. Tehát random dolgok jutottak eszembe, mind negatív dolgok, hogy valami baj lesz, valaki meghal stb... és ezt elkezdtem dolgok beállításával "kompenzálni". De az évek alatt ez olyan durva lett, hogy már kb. mindent beállítottam, még a gondolataimat is, pl. ha valamit rosszul olvastam azt is a fejemben úhra kellett jól mondanom meg ilyenek. A lényeg, hogy most újévkor megfogadtam, hogy nincs több beállítás, semmi, és most pár napja tiszta vagyok. Másnak volt hasonló, és, ha igen, sikerült tőle megszabadulnia?

Én utána olvastam, hogy az ilyeneket úgy kezelik, hogy nem engedik őket állítgatni. Persze tudtam végig, hogy ez a dolog csak az én fejemben lètezik, mégis az volt bennem, hogy ha nem csinálom ezeket rossz dolog fog történni. Utána meg attól is féltem, hogy ha abbahagyom, és utána valami rossz történik, örökké magamat hibáztatom majd, hogy lehet négis az én hibám.


2020. jan. 3. 18:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!