Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre a patt helyzetre mégis...

Erre a patt helyzetre mégis mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Tapasztalt már valaki hasonlót az életében másokon vagy esetleg saját maga volt-e vagy még jelenleg is ilyen helyzetben áll?

A szüleim házassága mindig is rossz volt,az apám nem igazán foglalkozott velünk és édesanyámmal eléggé összenőttünk.Mikor elváltak anyukámmal külön költöztünk és együtt aludtunk,együtt fürödtünk sokszor ez még 13 évesen is előfordult.Amikor édesanyám megismert egy férfit akkor mindig félelemben voltam,hogy nem csak én leszek neki ő meg nem csak nekem lesz.Gyakorta voltak pánik problémáim az iskolában,sokszor veszekedtek is apukámmal már mikor külön éltek akkor is.Ilyenkor is gyakorta féltem.Sose voltam kiegyensúlyozott.Aztán mikor elballagtam általános iskolából akkor bár bejárhattam volna és egyáltalán nem akartam de anyukám kollégiumba küldött,mert úgy gondolta,hogy jobb lesz a kettőnk kapcsolatának.Sokat veszekedtünk...A kollégiumban a többieknek feltűnt,hogy félénk vagyok és rám szálltak.Ott megint kialakult a kényszeres pánik problémám ami korábban is párszor előjött.Eltelt jó néhány év,azóta "felnőttem" és most sem múltak el a kényszeres problémáim.Felnőni egyrészt felnőttem de ugyanakkor mégsem,mert nem tudok a női énemmel rendesen azonosulni.Látom,hogy folyton gyereknek érzem magam.Párkapcsolatot sem tudok kialakítani,mert többnyire nem tudok nőként viszonyulni a társamhoz és többnyire benne sem a férfit keresem akibe szerelmes vagyok hanem azt a jellegű személyt aki inkább úgy gondoskodik rólam mint ahogy egy szülő a gyerekéről.A kényszeres problémáim miatt nem járok közösségbe,mert hiába szeretnék nem megy állandóan kreálom a félelmet magamnak és nem tudok leállni vele.Ennyi volna röviden,tömören.Érdekelne olyan személyek véleménye is akik rendelkeznek esetleg némi pszichológiai szaktudással vagy foglalkoztak ezzel akár nem hivatalosan.Tudom,hogy orvost kell felkeressek ez ügyben viszont érdekelne mások véleménye vagy ha még valaki esetleg tud szakirodalmat küldeni a pszichológia ezen területéről azt is szívesen fogadnám. Köszönöm!



2019. dec. 10. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jól látod hogy a megoldás az orvos és a pszichoterápia. Erősen beépültek ezek a nézetek a fejedbe, de ettől még át tudod alakítani, meg tudod szüntetni őket. Egy rossz, nem célravezető világlátást tanultál meg, de nincs akadálya, hogy megtanulj egy másikat és leváltsd a régit. De több idő kell rá, mint pár hónap.

2019. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!Tudnál esetleg egy jó szakorvost ajánlani?
2019. dec. 10. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!