Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rettentően zsírosodik mindenem...

Rettentően zsírosodik mindenem, hogyan tudnám kicsit azért enyhíteni a problémát?

Figyelt kérdés

leginkább a hajam

az orrom

és a fülem az ami zavar


A hajamra már találtam megoldást, hogy csak sima vízzel mossam, és így normálisnak mondható ütemben zsírosodik


az orrom viszont akármikor hozzányúlok, mintha előre beolajozták volna, tele van rücskökkel sok pattanás kezdeménnyel, és a töve is eléggé eres =S


a fülembe meg egyszerüen nem merek belenyulni csak zuhanyzáskor tisztítom, nagyon alaposan hiszen TOCSOG a zsírtól, nagyon sok pattanás is van az apróbb zugaiban


nyugi az orromat és a fülemet naponta mndom mindig szappanosan msom és utána ien neutrogena arctonikkal tisztítom le(nemtudom hogyhívják, átlátszó, alkoholos).

de úgy tűnik hatástalan


2010. júl. 21. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nő vagy? Ez utalhat pos-szindrómára.

De mindenképp megérne egy kivizsgálást.

2010. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hmm fiu vagyok


amúgy hol kellene ezt kivizsgáltatni egyáltalán?


szerintem mindenhol aztmondanák rá, hogy áh pubertásmajdlemulik...


itt nyiregyen nemvalami jók a bőrgyófgyászok

2010. júl. 21. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ha pasi vagy, akkor nem pco, az csak nőknek lehet
2010. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és alkoholos cuccot SOHA ne használj zsírosodásra, tonikot meg végképp ne, csak még rosszabb lesz, de gondolom, már tapasztaltad. Szárít, irritálja a bőröd, ami zsírosodással védekezik a száradás ellen.

Egyszerű alkoholmentes arctisztító kell, aztán egy nem zsíros krém.

Nagyon jó a DM saját márkás Alverde termékcsaládja. Nincs benne állati és mesterséges anyag, illatanyag, semmi olyan, amit allergiát okozna. Mivel nem illatosítják, ha magadra kened, nincs női szaga. Próbáld ki, nem is drágák.

Tengeri algás arclemosó gélt vegyél (tubusban van) és hidratáló fluid Aloe-Vera krémet (ha meg van különböztetve nappali és éjszakai, akkor mindig nappalit kell venni, az éjszakai zsírosabb).

[link]

Itt meg tudod nézni, hogy néznek ki.

Van algás cucc pattanásra, én azt nem próbáltam, lehet, hogy az is jó, de nem ismerem. De a fenti kettőt nagyon ajánlom.

A zsírosodás lehet attól is, hogy a sok szintetikus annyag irritál.


Kerülni kell a kifejezetten zsíros hajra/bőrre ajánlott termékeket, mert nagyon szárítanak, ezáltal minden esetben fokozzák a zsírosodást. Mindig normál bőrre/hajra való cuccokat próbálj venni.

2010. júl. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!