Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 13 évesnek milyen fájdalomcsil...

13 évesnek milyen fájdalomcsillapítót lehet adni fejfájásra? Még sosem vett be "felnőtt" gyógyszert és gyerekeknek való szirupot is jó régen.

Figyelt kérdés

2020. jan. 29. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a háziorvost vagy valamelyik gyógyszertárat (személyesen talán jobb). Meg jó lenne tudni, hogy miért fáj a feje. Kamasz korban, ahogy elkezdenek nőni, normális a fejfájás, de arra azt mondta a doki nekünk, hogy bizony eleget kell inni. A pontos magyarázatát már elfelejtettem, de nem az volt, amit mindenkinek magyaráznak, hogy inni kell. Én el tudom képzelni, hogy egy fél tabletta valamelyik felnőttnek valóból már mehetne neki, de én is utáltam ezt az időszakot, amikor már nem gyerek, de még nem felnőtt és mi a szöszt adjak neki, ha komolyabb a baj.
2020. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első kérdés, hogy hány kiló.

Lehet hogy már elbírja a felnőtt adagot, de akár meg is lehet felezni.

2020. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na, emiatt a kérdés miatt tiltani akarnak. Nonszensz. Vagy nem tudom, miért kaptam privát üzenetet a tiltásról. Vagy a címben/kérdésben nem szerepelhet "x éves", ha x<16 ???
2020. jan. 29. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Rubophent, Algopyrint simán. De olvasd el a betegtájékoztaton hogy mennyit szabad.
2020. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anarchy666 ***** válasza:
Algopyrint semmiképp se még. Ibuprofen vagy paracetamol hatóanyagút adj.
2020. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamo77db ***** válasza:
Nekem a Saridon vált be. Fél szemet bevehet a srác, bő folyadékkal. Ha nem múlik a fejfájás, a másik felét is beveheti. És fogyasszon sok folyadékot. De valóban meg lehet kérdezni patikában is.
2020. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!