Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Koffeintől elmúlik a fejfájásom?

Koffeintől elmúlik a fejfájásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az évek során azt vettem észre,hogy bizonyos fejfájás típusok eseten(amikor a homlok környékén fáj)

Ha energia italt iszom elmúlik a fejfájásom ..legrosszabb esetben is mérséklődik.

Erre van valami magyarázat?



#ital #egészség #energia #koffein #coffein #fejfájásom #fejajas
2020. febr. 29. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Vércukor-, vérnyomásprobléma. (Bár nekem múlna el egy laza kis három napos migrén ilyen egyszerű szerektől!)
2020. febr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
50%

Szüleimnek meg nekem is energiaitaltól múlik el a fejfájásuk

Viszont apukám évekig naponta többször ivott kávét, és mindig fájt a feje, és amióta leszokott a kávéról, azóta nem fáj neki. Úgyhogy lehet hogy valami más alapanyagtól múlik el

2020. febr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben alacsony vérnyomás miatt fáj a fejed, a koffein segít, hiszen megemeli a vérnyomást.
2020. febr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Értágító hatású. A te esetedben nem az alacsony vérnyomás a probléma, hanem az érszűkület.

Amikor megcsászároztak, nekem is adták folyamatosan a kávét, mert a spinálistól migrénem volt.

2020. febr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Soha nem dohányoztam.se kvztam
2020. febr. 29. 17:27
 6/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Én sem dohányzok, se nem kávézok. Nem is ihatok kávét a magas pulzusom miatt.

Mégis egymás után kellett innom a műtét után... Mivel értágító hatása van, fokozza a vérkeringést.

Ezzel tudja elmulasztani a fejfájást.

2020. febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Olyan is van hogy egy idő után függőséget okoz a koffein. Aztán ha nem iszik az ember, akkor fáj a feje. Ez ilyen elvonási tünet is lehet...
2020. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
B6 vitamin miatt is lehet, ami az energiaitalokban van. A koffein gyorsítja a keringést, amiatt is lehet.
2021. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!