Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hétköznap székrekedés, hétvégé...

Hétköznap székrekedés, hétvégén hasmenés. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Hétfőtől péntekig csak nehézségek árán megy a nagyvécézés. Szombaton pedig hasmenés kezdődik, a délelőtt folyamán 6-7x biztosan vécéznem kell, székletem egyre hígabb. Vasárnap már vízszerű.


Úgy érzem teljesen kiürülök, ezért hétfőn már nem kell vécézni. És egész héten csak ritkán és kevés, és kemény a produktum. Persze szombaton ismét hasmenésre ébredek és már hajnalban futok a vécére.


Az életmódom miatt van, vagy lelki oka lehet?


Hétfőtől péntekig délelőtt dolgozom, és hajnali 3-kor kelek, fél négykor már munkába indulok. Általában este dőlhetek hátra kényelmesen, hogy most már itthon vagyok és nincs több dolgom.


2011. jún. 18. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Tuti az életmód. Ha nem kell hétköznap, ne erőltesd, v este egyél/igyál hajtósabb ételeket. De nekem is van ilyen, h napokig alig jön, aztán meg hasmenés, de pokoli görcsökkel együtt.
2011. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, a görcsök megvannak nálam is.
2011. jún. 18. 07:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg IBS (irritábilis bél szindróma). Igazából nem betegség, a belek túlérzékenységét jelenti.
2011. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan megjegyezném, hogy a leírt tünetek (székrekedés és hasmenés váltakozása) akár súlyosabb betegségre is utalhatnak (főleg ha fogyás is társul hozzá), úgyhogy ha sokáig fennáll ez az állapot, nem ártana egy kivizsgálás.
2011. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Étvágytalanság van, de nem súlyos még a helyzet, tehát tudok enni, csak semmi sem esik jól.


Fogytam is, de nem vészes a súlyveszteség.

2011. jún. 19. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!