Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mást is ennyire megvisel a...

Mást is ennyire megvisel a kialakult helyzet?

Figyelt kérdés
Konkrétan mindent kezd megfosztani tőlünk ez a vírus, ami egy kis örömet adott a hétköznapokban, legalább is számomra. Marad a munka jó esetben, örüljön az ember, ha dolgozhat és marad a rettegés, hogy mikor kapjuk el a vírust, ami ellen nincs oltás vagy túléljük vagy nem. Olyan ez, mint egy rossz rémálom.
2020. márc. 27. 20:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom.. Nekünk ma jelentették be hogy fél fizetésért fogunk dolgozni amíg a helyzet tart...ezek után aztán még jobban érzem magam.. Persze ki is rughattak volna minket.. De igen... Megvisel.
2020. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet mindenkinek nehéz, de fontos hogy próbáljuk meglátni a pozitív dolgokat, és ami a legfontosabb hogy tanuljunk belőle és értékeljük át az életünket.
2020. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezt az egész ostoba orbán bandát kellene jól pics.@'n rúgni. Hoznak ostobábbnál ostobább döntést, védjük a dolgozókat, aztán hogy védi bezár mindent, elveszi a pénzüket
2020. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Mert nem a tények alapján, hanem a rémhírkeltő média alapján tájékozódsz. Nézegesd: [link]


Az itteni halálozási arányokat is leoszthatod vagy 10-zel, mert 90% fölötti a statisztikákból hiányzó, teljesen tünetmentes fertőzött. Egyébként mióta kikövettem A 444-et, a facebookot kiszedtem az első alkalmazás képernyőről, azóta sokkal jobb az életem. És tudatosan kerülöm a témába vágó videókat.


Pontosan tudom, hogy vagy elkaptam a vírust, vagy el fogom kapni, ezt elfogadtam. Több kockázati tényezők van, idén jártam Franciaországban, Olaszországban és Izraelben is még a hisztit megelőzően, illetve rendszeresen tömegközlekedek Budapesten.


Tisztában vagyok azzal, hogy 90% fölötti az esélye, hogy tünetmentes leszek, ~9,5 százalék, hogy enyhe tüneteim lesznek (elveszítem a szaglásom, ízérzékelésem egy időre), 0,5 százalék, hogy belázasodok.


Annak, hogy lélegeztetni kell, Intenzív ellátásra szorulok, vagy meghalok kisebb a valószínűsége, mint annak, hogy meghalok egy autóbalesetben, mert:

- nincs krónikus betegségem,

- 30 év alatti vagyok,

- soha nem dohányoztam,

- rendszeresen sportolok,

- egészségesen táplálkozom,

- a napi táplálékkiegészítőim kb megegyeznek azzal, amit az USA-ban az idős COVID betegek kapnak terápiás céllal

- soha nem voltam még táppénzen, pedig majd 10 éve dolgozom


Így végiggondolva nincs veszíteni valóm, többet ártanék magamnak az indokolatlan félelemmel, és az elmém mérgezésével, és azzal, ha nem mennék ki a szabadba friss levegőre, és hagynám leépülni az immunrendszerem, a testem, és az elmém.


Édesanyám szerencsére szintén makk egészséges, nem régen volt teljeskörű magánorvosi kivizsgáláson, és minden eredménye tökéletes. A nagyszüleim pedig megteszik a szükséges óvintézkedéseket, nem járnak közösségbe, nem járnak vásárolni, valamint mi is kerüljük velük a direkt kontaktust.

2020. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#4, te tényleg nem látod mi folyik a miénknél sokkal fejlettebb országokban? Csöppet sem gondolkodtat el hogy az orvosoknak dönteniük kell hogy ki haljon meg mert nincs elég lélegeztetőgép? Az influenza hol okoz ilyen helyzeteket?

Hogy jön ide a HIV fertőzés, amit könnyű megelőzni és kezeléssel már aligha hal meg bárki is?


Megnyugodhatsz az agyad tuti nem fog fájni a vírustól.

2020. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Engem már lassan inkább dühít mint megvisel. Lehet hogy ez valamiféle generációs konfliktus lesz, de úgy gondolom hogy lassan komolyabban mérlegre kellene tenni a költség-haszon oldalát annak a cirkusznak, amit csinálunk. Mindent, családok tízezreinek megélhetését vesszük el, a teljes gazdaságot verjük szét magunk alatt azért, hogy megmentsünk egy-kétezer idős embert. Bár a megmentés így is relatív, mert még az ő körükben is csak ott magas a halálozási ráta akiknek egyébként is van valami komolyabb alapbetegsége. Szóval mindent szétverünk, hogy néhány nyugdíjast ne az idei koronavírus hanem majd a jövő tavaszi sima influenza vigyen el. Ennek amit csinálunk, egy határon túl nincs tovább értelme, és már nagyon ezen a határon vagyunk. Nem lehet a teljes gazdaságot leállítani, mindent felégetni, sokéves recesszióba taszítani, az emberek, fiatalok, családok életét ellehetetleníteni, vállalkozások ezreit csődbe vinni pár idős beteg ember kedvéért. Pedig most ezt tesszük. Remélem már nem sokáig.
2020. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
De lehet 7es! És ezt teszik mert összelopták maguknak a kétharmadot. Én nem védem Gyurcsányt, de a 7es kiírása alapján igaza van olyan értelemben, hogy nem üzletel orbánnal. Itt is ki fog jól járni? Hát persze hogy a viktor a lölő, meg a szijjártó, meg az áder. Ezek a hazugok. Akik most jobban tönkrevágnak mindent mint a Meggyesi, Gyurcsány, Bajnai kombó. Aki meg a bajnait szidja valahol igaza van, de sok ukrán hulladék ember az országunkból lopja ki a nyugdíját egy 60as évekbeli egyezmény miatt. Ezt is a bajnai akarta felégíteni, de lehet őket csesztetni. Most bàrki bàrmit mondjon igaza van az ellenzéknek.
2020. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"#4, te tényleg nem látod mi folyik a miénknél sokkal fejlettebb országokban? Csöppet sem gondolkodtat el hogy az orvosoknak dönteniük kell hogy ki haljon meg mert nincs elég lélegeztetőgép? Az influenza hol okoz ilyen helyzeteket?


Hogy jön ide a HIV fertőzés, amit könnyű megelőzni és kezeléssel már aligha hal meg bárki is?



Megnyugodhatsz az agyad tuti nem fog fájni a vírustól."

Hagyjad, nem fogja fel. Csak ugyanezt mantrázza két hete. Neki valószínű munkája sem volt előtte, eltartották, ezért nem érdekli. Egyszer leírta, hogy az anyja jár ki a boltba. Az ilyentől mit vársz?

2020. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkit megvisel, kivétel nélkül ez minden embernek egy jó nagy szívás :( Ez van, kezeljük higgadtan, maradjunk otthon hogy mielőbb túl legyünk rajta és visszazökkenjenek a dolgok a régi kerékvágásba. Rajtunk is múlik!
2020. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha otthon maradsz, akkor csak késlelteted a túllétet víruson.
2020. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!