Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez a szúró ill....

Mi lehet ez a szúró ill. nyomó érzés a mellkasomnál, szívemnél? Mit ajánlotok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban szívzörely gyanús voltam, így elküldött a gyerekorvos kivizsgálásra, de az nem mutatott ki semmit. Majd álltalános iskolában az egyik orvosi vizsgálat alkalmával a doki kérdezte, hogy volt valami a szívemmel? Akkor ezt elmondtam, ő meg nem mondott semmit, ennyivel lezárta.

Aztán egy idő után pl. mikor a templomben énekeltem, akkor néha olyan nyomó érzést éreztem a mellkasomnál. Ez mostanában nem jelentkezett, viszont egyre gyakrabban van hogy hirtelen a szívem környékén egy szúró, kellemetlen érzést érzek. Változó, hogy csak pár pillanatra, vagy tovább. Van, hogy akkor mikor pl. a gépnél ülök és csinálok valamit van, hogy csak fekszek az ágyon (éppen pihenek) és akkor.

A dokiban gondolkozok, hogy elmegyek és megkérem, hogy küldön már el valami kivizsgálásra, de mire (ÉKG-ra?)? Meg úgy vagyok vele, hogy a férjemnek még eddig nem is említettem, nem szeretném megijeszteni.

24/N


2010. júl. 26. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
*általános
2010. júl. 26. 16:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először biztos EKG-t fognak csinálni, de van szívultrahang is. Menj el minél előbb, az a biztos.
2010. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvoshoz elmész és elmondod a problémád, ő majd elküld kardiológiára... ez pl. lehetne "angina pectoris", bár fiatal korban nem túl jellemző...
2010. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Angina pectoris tünetei:Heves,mind a két karba és a mellkasba kisugárzó erős fájdalom, esetleg kísérheti émelygés, hányás.Általában fizikai megerőltetést követően jelentkezik azoknál, akiknek koszorúér-elmeszesedésük van.

Szóval minimális az esélyed erre.A mellkasban ugyanúgy vannak izmok, mint máshol, azok is lehetnek meghúzódva, esetleg lehet refluxod is.Összetett a panaszod, a saját megnyugtatásodra keress fel egy kardiológust, de kicsi az esélye hogy szívbeteg lennél.

2010. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először EKG-ra küldenek és ha ott nem stimmel valami akkor kardiológia

Az időjárástól is lehetsz rosszul,én is elég szarul vok ezekben a napokban... fájt a mellkasom meg hányingerem volt...felment a vérnyomásom stb

2010. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!