Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez lehetett koronavírus?

Ez lehetett koronavírus?

Figyelt kérdés

Február végén nagyon beteg voltam, majdnem 3 hétig tartott mire kijöttem belőle. Fájtak a csontjaim, a fejem, éjszakánként rázott a hideg, hőemelkedés, volt hogy nem kaptam rendesen levegőt. Ezenkívül volt pár nap amikor ízekből is csak édeset éreztem, semmi mást.

Vajon korona lehetett? (akkor még nem volt igazolt eset az országban, így egy kis köptetővel meg egy hét kiírással haza lettem küldve a háziorvostól)



2020. ápr. 4. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Lehetett.
2020. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Ha csak nem Kínából utaztál haza, vagy vki hozzád közel álló.
2020. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Igen ez simán lehetett... Február végén már rengeteg beteg vokt Eu-ban, lapoangó... és tízezrek jöttek haza.


Szerintem ez a kór már január végén itt lehetett, csak akkor még influenzának diagnosztizálták.


Volt olyan eset január végén, hogy Kínából érkezett haza betegen az illető.l (Wuhanból ráadásul pont az epicenterből!) elment a rendelésre...aztán hazaküldték


... és a doktornő írt a betegeknek egy emailt, hogy gyanús eset volt, két hétig ne menjenek dolgozni aki aznap a rendelőben volt Bp-n.

Ugyanez két kínai zeneakadémiás arccal is, január vége felé.


Persze lehetett sima influenza, de azt is tudjuk hogy olaszoknál is sok ismeretlen megbetegedés volt már januárban. Elemzik is az orvosok, mert lehet már jóval régebben itt lehetett ez a kór.

2020. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

... egyébként január végén és februárban még rettrntően amatőr módon kezelték ezt az egészet. A háziorvosoknak fogalma sem volt semmiről.


Sokan még médiahisztinek tartották az orvosok közül is... ezért lehetett olyan, hogy nem vették komolyan, még azokat sem amikor az illető pl Kínából jött haza. Február elején még semmi ellenőrzés nem volt szinte. Milliók jöhettek mehettek.

2020. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

A tünetegyüttes akár a koronavírusra is ráillik - de az influenzára is, ami a tüdőre "ráhúzódott" (pontosabban nem az influenza, hanem a legyengült immunrendszer miatt a bakteriális kórokozók tudták a légutakat "támadni").

Azaz egyáltalán nem biztos, hogy immunis vagy a korona vírusra! Tartsd be ugyanúgy a higiéniai előírásokat.

2020. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehetett. Én is beteg voltam még a legelső regisztrált beteg előtt (ezért nem is gondoltam rá,hogy az lenne a bajom. Nekem us jó 3 hét kellett). Ki tudja,lehet,hogy sokan voltunk még így...
2020. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Jaj, ne már. Tavaly is volt ilye elhúzódó megfázásos betegség. Sok ismerősömnek, nekem is. Akkor mi már ősszel átestünk rajta? 😁
2020. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nyilván sokkal valószínűtlenebb. Viszont az nagyon is,hogy az első hivatalosan regisztrált magyarországi eset előtt pár héttel már elkaphatták jópáran. Főleg,ha a tünetek is egybeesnek.
2020. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Persze hogy lehetett! Én rengeteg külföldit massziroztam, olaszt, kinait, luxemburgit, mexikóit, dél afrikait stb stb amig be nem zárták a fürdőket. Lehet hogy én is átestem már rajta. De az is lehet hogy nem. Majd kiderül.
2020. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!