Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 9 óra alvás sok?

Napi 9 óra alvás sok?

Figyelt kérdés

Ha nem ébresztőre kell kelnem, megfigyeltem, hogy körülbelül mindig 9 óra alvás után ébredek fel magamtól. Ha éjfélkor fekszem, 9 körül ébredek fel, ha 2 körül, akkor 11kor. Tehát ha abszolút magamra vagyok hagyva (ébresztés nélkül), szinte pontosan 9 óra után kelek fel.


Ez normális?


2020. ápr. 9. 11:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Az éjszakát totál atalszom. Ejel 1x megyek ki pisilni, de előtt-utána, mint a bunda, egyszer sem ébredek úgy meg, hogy emlékezzek rá.


21/L vagyok

2020. ápr. 9. 11:15
 2/5 A kérdező kommentje:
*ejjel
2020. ápr. 9. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Normális, ennyit igényel a szervezeted.


Mit csinálsz napközben? Sportolsz?

2020. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

7-9 óra között teljesen normális. Esetleg készíts magadról egy éjszakai hangfelvételt, derüljön ki, hogy nem horkolsz-e esetleg (az ronthatja az alvásminőséget, okozhatja, hogy több alvás kell a kipihentséghez).


Ha megoldható, tarts ki a 9 órás alvás mellett, mert az immunrendszer jó működését segíti, ha a szükségleted szerint alszol.

2020. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, elég sokat tanulok. Sportolni csak kb heti 3x szoktam a kijarasi korlátozás miatt, ekkor kb egy 30-40 kmes biciklitúrát teszek. Szóval annyian kiemelkedően nem sportolok sokat.
2020. ápr. 9. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!