Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Idegi alapon gyomorfájás?

Idegi alapon gyomorfájás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már egy ideje szívok a gyomrommal. Februárban benyeltem egy hányós vírust, amiből másfél-2 hét alatt úgy ahogy ki is gyógyultam (nem hánytam, nem émelyegtem, tudtam normálisan enni), viszont a tompa, nyomó jellegű (szó szerint mintha nyomnám kézzel) gyomorfájás/érzés visszamaradt és nem akar javulni azóta sem. Mivel ennyi ideje elhúzódik, baromira szorongós lettem (egy kis hipochondria is becsúszik néha) és simán volt olyan, hogy már 2 napja jól voltam teljesen és egy egész napos kőkemény szorongással visszalöktem magam másfél hétre a tompa gyomorfájós időszakba. Jellemzően nem gátol semmiben ez az érzés, néha fizikai aktivitás hatására (pl. húzódzkodást próbáltam a kertben a fán) érzem a nyomó érzést, de főleg a kedvemet rontja el.


Gyomortükrözés negatív, ultrahangon nagyobb lép (131x76, amiről ötletem sincs hogy régen is ekkora volt-e, sose voltam hasi UH-n) és holnap fog megjönni a laborom eredménye. Amúgy jó erőben érzem magam, a rossz kedv ellenére is bírja a szervezetem a terhelést (futni szoktam).


Kérdésem: ha a laborom is negatív, pszichés irányban érdemes dolgoznom a helyzeten?


2020. ápr. 13. 10:39
 1/2 anonim válasza:
felesleges erről nem te tehetsz csak ha ideges vagy akkor így jön ki rajtad velem is ugyan ez van maximum annyit tudok tanácsolni hogy ne idegeskedj annyit
2020. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez klasszikus gyomorideg. A szorongás okozza, a hipochondria meg tartósítja. Meg kell nyugodni, és magától elmúlik.
2020. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!