Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem fogok meggyógyulni soha?

Nem fogok meggyógyulni soha?

Figyelt kérdés
Az én történetem az, hogy 4-5 éve refluxot állapítottak meg nálam. Előtte mindennap rosszul voltam, bármit ettem, hányingerem volt, és mivel nagyon súlyos fóbiám van a hányástól, rápánikoltam, és még rosszabbul lettem. Ez ment 4 hónapig kb. Majd bekerültem a kórházba, ahol 24 órás pH mérést kaptam (gyomorszonda), és refluxot állapítottak meg. Járnom kellett pszichológushoz és pszichiáterhez is, de abbahagytam, ahogy a gyógyszer szedését is, mert nem akartam gyógyszereken élni olyan fiatalon (14-15 éves voltam). El is múltak a rosszullétek, tudtam újra enni mindent, stb. De most egy pár hónapja ez visszatért, csak sokkal súlyosabban. Éjszakánként felébredtem arra, hogy fáj a gyomrom, émelygek és jön a savam, minden éjjel legalább 1 órát szenvedtem, volt mikor majdnem 4et. Ez egy 1-2hete most elmúlt, hajnalban szoktam megébredni enyhébb gyomorfájásra, de iszok pár kortyot és jobb lesz. De mitől lehet ez? Nagyon unom már, és kimozdulni sem merek, nehogy elkapjak valamit, főleg egy hányós vírust, mint pár hónapja.:( betegesen félek tőle, tudom, nem normális, de nem tudok mit tenni ellene, nagyon sokszor próbálkoztam, hogy legyőzöm, többet nem fogok félni tőle, ha jönni akar, jöjjön, de nem sikerül. És lassan 20 éves vagyok, életem végéig kísérteni fog?:( mit tegyek?

2020. ápr. 3. 04:28
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Az csak toled fugg. A kinai orvosok szerint minden betegseg gyogyithato, de nem minden beteg.
2020. ápr. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Refluxra van gyógyszer, az idegi gondjaidra meg menj pszichológushoz amíg le nem győzöd. Ha meg szenvedni akarsz szenvedj, csak ne ilyen látványosan. En is szedek állandó gyógyszert évek óta, mégsem estem depresszióba miatta. Jobb egy nap egy bogyó mint a szenvedés.
2020. ápr. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En is 20 eves vagyok és refluxom van. Egyéni vélemény de nekem a gyógyszer nem vált be. Csak még több savat csinált és meg több gyógyszer kellett és már oda kerültem hogy 40-50mg szedtem naponta, pedig a felét lehetett volna, és csak azt éreztem soha nem szabadulok meg a bogyóktól. Nekem nem hányással járt hanem állandó öklendezéssel, böfögéssel dr extrém durván volt amikor elmondtam 1 mondatot és 4 böfögtem közben. Szégyeltem is maga hogy lány létemre, de hat nem tudtam mit tenni.

Aztan egy nap elengem lett a savcsökkentőből meg a reflux elleni gyógyszerből mert nem segített és abbahagytam. Helyette nagyom szigorúan követtem a diétát, amit annó kiírtak mit szabad így enni/inni és mit nem. Napi szinten ettem probiotikumot és magnéziumot. Láss csodát a tüneteim enyhültek már nem érzem az állandó böfögés öklendezési kényszert. Nem voltam sem pszichológusnál de pszichiáternél igen Ha úgy gondolod használt valamelyik keresd fel, de nekem a kiírt nyugtató csak tovább emelte a savamat, és nem is beszélgetett velem úgy éreztem csak arra megy ki a játék hogy felírja a gyógyszert. A pszichológust lehet azért pártolnám mert kibeszélnéd neki a problémáid.

Sajnos soha nem lesz vége és nem igaz hogy pár bogyó megoldja. Visszatér időnként de ha betartod az étkezési szabályokat akkor szerintem a tünetek 80%-ban enyhíthetők.

2020. ápr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, ugyanez van nálam is!! pontosan a napi rosszullétekkel, fóbiával, pánikkal, mindennel. Lehetséges hogy túl hirtelen álltál a gyógyszerekről? Akkor szokott rosszabban visszatérni. Gyógynövényes teák segíthetnek még. Én két napja szedtem be rá elsőnek komoly PPI-s gyógyszert és nagyon rosszul lettem tőle, félek is tovább szedni, pedig lehet csak ez lehetne már a megoldás. Ha valakinek lenne megoldása időközben az lécci írjon, mert ez már elvieselhetelen:(
2020. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!