Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon aggódom, motiválatlan...

Nagyon aggódom, motiválatlan vagyok, mi lehet velem?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, elsős az egyetemen, komoly természettudományi szakon. A középiskola első 3 évében nagyon szerettem az ilyen gondolkodós tárgyakat, nagyon jól tanultam, viszont szociális életem majdhogynem 0 volt. Ez kb. a gimi utolsó évére elkezdett megváltozni, egyre többször éreztem érdektelenséget az eredetileg szeretett tárgyak iránt, viszont bekapcsolódtam az osztály közösségi életébe (kocsmaparty stb). Viszonylag jó eredménnyel érettségiztem 2 tárgyból emelt szinten, kevés energia befektetéssel. Felvettek egyetemre, ahová elsőre szerettem volna menni. Aztán a tantárgyak iránt teljesen megszűnt az érdeklődésem, de mégis tudom, érzem, hogy valójában még mindig érdekel!

Nagyon nehezen veszem rá magam a tanulásra, leginkább élni szeretnék most már, bulizni menni a barátaimmal. (Szerencsére az egyetemen is összebarátkoztam pár jófej sráccal, akikkel hetente elmegyünk ide-oda a városban, vagyis elmentünk.. amíg nem volt vírus).

Olyan szinten belefáradtam a tanulnivalóba, hogy egyszerűen hagyom, hogy feltorlódjon a fejem felett, aztán az utolsó pillanatban meg nem győzöm kapkodni a levegőt, hogy bele ne 'fulladjak' az anyagba.

Néha egyszerűbb összefüggésekre se jövök rá magamtól, vagy nagyon sokáig tart...

Már komolyan attól félek, hogy az agyammal van valami:(

A középiskolában nagyon sokáig kezeletlen vérnyomásproblémáim voltak (akár extrém magas értékek is), mind a stressz miatt. Előfordulhat, hogy a kiégés valamely előrehaladott fázisában járok, vagy tönkrement az agyam?

Vitaminokat, omega3-at is szedek, alvásom is megfelelő.

(Még fontosnak tartom megjegyezni, hogy sosem mentem el addig az alkoholos szintig, hogy önkívületi állapotban fetrengjek a hányásomban, valamint semmiféle kábítószert nem használok!)



2020. ápr. 15. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hányásig fetrengeni, elég a rendszeres ivás is ahhoz, hogy ha a szervezeted érzékeny, fellázadjon ellene. A te esetedben a bulizásnak a vérnyomásod miatt valószínűleg erősen káros a hatása.
2020. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó, akkor ne térjünk el az alkohol irányába

Én kiégésre gyanakszom, hogyan lehet kezelni?

2020. ápr. 15. 12:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Még csak elsős vagy az egyetemen, ember ennyi idő alatt nem ég ki. A középiskolában sem lehet kiégni, rosszul ismered a kiégés fogalmát. Ne erőltesd a továbbtanulást, ha ennyire nem megy. Valami rövidebb tanfolyam, ami szakmát ad, aztán jó lesz az úgy. Ez nem normális, hogy ma mindenkit diplomássá akarnak tenni, sokkal kevesebbeknek való az, mint ahányan beleugranak.
2020. ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy látom, neked savanyú a szőlő, már csak azért is végig csinálom!
2020. ápr. 15. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

:)) Na, megjött a motiváció?

Tudod, itt a fele közönség azon nyíg, hogy akaratgyenge, képtelen tanulni. Hát ez kétválasztós: ha nem tud, ne tanuljon. Nem kötelező. Ha meg tud, csinálja.

2020. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

"Vitaminokat, omega3-at is szedek, alvásom is megfelelő."

Inkább a táplálkozásodat kellene rendbe rakni.

2020. ápr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Rohadj meg
2020. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!