Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Futni akarok. Hogyan álljak neki?

Futni akarok. Hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, szívbeteg, asztmás, cukorbeteg és pajzsmirigy beteg. Oké, ez így leírva rosszul hangzik.


A lényeg az, hogy világ életemben sportoltam, habár javarészt kosár/kézi/box/karate részben, azonban egy sérülés majd a suli végezte után ez abbamaradt. A futást világ életemben rosszul bírtam, de elhatároztam, hogy elkezdem, hiszen annyira jónak mondják, csak van benne valami és mit mást csinálhatnék karantén idején.

Már egy hete futok, egyszer meg volt a 7 km, aztán már csak 4, 3, 2, 3 és ma reggel már csak alig 2. A gond az, hogy amint neki állok futni, először minden jó és tökéletes. Aztán egyszer csak elkezd zsibbadni a lábam, amíg nem érzem őket, utána a kezeim is. Közben egyre kevesebb levegőt kapok, míg a végén már szószerint fuldoklom. Van ventolinom, de semmit sem ér. A Therospirex szintén nem, ahogy a társai sem.

Mivel szívbeteg és cukros is vagyok, ezért figyelek, hogy a ritmusom jó legyen, és mindig van nálam víz és egy kevés cukor, ha baj lenne.

De ezzel a fulladozás dologgal nem tudok mit kezdeni. Odáig jutottam, hogy most már harmadszorra lettem rosszul, ma reggel pedig pillanatnyi eszméletvesztés is okozott. Eddig is a határán voltam sokszor, de haza tudtam vanszorogni. Ma nem jött össze, és persze pulmonológia ezekben az időkben nincs.


Mit tehetnék? Hogyan álljak neki a futásnak? Mit tudtok tanácsolni? Talán a légzés technikám lenne ENNYIRE nagyon rossz?



2020. ápr. 24. 07:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szia 9.!

Van pulzoximeterem is 😀 mindig is oxigén hiányos voltam, szóval az orvos mondta, hogy legyen. Jelenleg 85-95 között van az oxigén szaturaciom. Futaskor ez nagyon leesik 😥

Holterem is volt már, 24 órás (semmi nem látszott) és 2 hetes is (szívritmuszavar). Terhelést viszont EGYIK sem csinált, amit nem értettem 😕 a 2 hetes holtert előbb megkapom, mint azt xd

2020. ápr. 24. 08:33
 12/18 A kérdező kommentje:

6-os; annyira nem fontos, de próbálok, egy nagyon alacsony átlagot tartani, és ha már az a nagyon alacsonyt se érem el (ami a régi időm több mint harmada), akkor elkeseredem 😅

8-as; először mindig elviszem a kutyákat sétálni, majd utána miután a másik kettőt már hazavitték a többiek megyek csak el a harmadikkal futni. És igen, állandóan szól a zene + a csaj is adja a tanácsokat állandóan. Egyelőre tényleg csak séta+kocogás az egész, de talán haladni fogok 🥰

2020. ápr. 24. 08:37
 13/18 A kérdező kommentje:
9es; imádok túrázni! Sajnos, a környezetemben ezzel egyedül vagyok és sajnos az összes környező erdőt kiirtották vagy magánkézbe került, az utcákon meg kicsit nehéz túrázni. Persze, amikor csak lehet, raveszem a családom, hogy menjünk ki egy erdőbe ❤️
2020. ápr. 24. 08:39
 14/18 anonim ***** válasza:
Amúgy mi a szívbetegséged? BNO-t írsz, az is jo
2020. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
N vagy panikbeteg is?
2020. ápr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kezdd ezzel:

[link]

2020. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Tachycardiam van, néha extrákat is üt, néha pedig kihagy.

Nem, nem vagyok pánikbeteg. Sőt extra nyugodt típus vagyok 😅

2020. ápr. 25. 00:13
 18/18 anonim ***** válasza:
Tachycardiaval lehet, hogy nem jarnék el futni, de ezeket az életmódra vonatkozó tanácsokat a.kezeloorvosddal beszéld meg, mert lehet h belemegy, csak előtte meg kéne veled beszélni
2020. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!