Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti filagóriát házilag...

Kerti filagóriát házilag akarok készíteni, hogy álljak hozzá, milyen fából érdemes csinálni, mikor vágjam ki, hogy szárítsam, kérgezzem le? Részletes leírást tudnátok adni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 21:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
azért te ezt a fa dolgot hanyagold... azt ugy célszerű ha veszed... sokáig kell szárítani különböző átméret meg minden... ha meg akarod csinálni azt is az nagyon macerás... mi is nem rég csináltunk egyet... ha gondolod tanácsot tudok adni...
2015. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy macerás, de ez benne a jó, mert ha készen van és sikerült, akkor büszkén mutogathatom a barátaimnak, hogy én csináltam.
2015. aug. 31. 17:20
 3/18 anonim ***** válasza:

Milyen fajta fád van amit ki tudsz vágni?

Az általános építőfa hazánkban a fenyő, javarészt importból szerezzük be.

2015. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akác,kőris, gyertyán, nyár, enyves éger ezeket tudom a környéken kivágni
2015. szept. 2. 18:32
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha nem a te földeden van az úgy drága lesz!
2015. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem mindegy honét vágom ki?!!!!!!!!!! Kérdésre itt nem szoktak válaszolni????
2015. szept. 3. 18:06
 7/18 anonim ***** válasza:

Milyen szerszámokkal rendelkezel?


Gyertyán alapvetően szerszámfa.

Nyár nem alkalmas, túl puha.

Égert főleg bútoriparban használják.


Akác jó lehet, csak nem egyszerű megmunkálni.

(Ezért kérdeztem, hogy milyen gépekkel rendelkezel)

Ha megvan a fa (alapvetően akkor célszerű kivágni, mikor leállt a nedvkeringés (ekkor a legalacsonyabb a víztartalma).

Kivágás után háncsolás, felvágás (szalagfűrész, gatter, stb) a megfelelő méretre (oszlop, szarufa, léc, stb.) és vastagságtól függően néhány év szárítás (megfelelően fedett, napfénytől védett, de szellős helyen), hogy később ne vetemedjen. Vagy ha rendelkezel szárító kamrával megvan néhány hónap alatt.


ui.:

Egyébként 2 válasz is megadta a megoldást vedd meg és fenyő

2015. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy honét vágom ki?"

Hát mondjuk NEM!

Nagyon nem.

Lopásnak hívják. Büntetik, az okozott kárt is meg kell téríteni, tehát végösszegre nézve olcsóbb megvenni.

Főleg, úgy, hogy jobb is lesz amit kapsz, mint amit lopsz.

2015. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
valójában rönkös megoldáson gondolkozom, és nincs szárítóm. hogy ne hasadjon el hogy kell házilag szárítani? Hallottam olyat, hogy a kérget rajtahagyva a vágás helyét sártapasszal bekenni, hogy hirtelen a vágásoknál nem szárad ki,így nem fog hasadni a rönk és 1 év alatt lassan kiszárad, csak a kérget olyankor nem nehéz már eltávolítani?
2015. szept. 3. 18:58
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen a végeket célszerű lekenni valamivel ami lezárja így "lapra" tud száradni. Egyenletesen fog száradni és nem fog repedni, de az hogy mennyi idő alatt szárad ki a vastagság függvénye. Persze függ a környezettől is, páratartalom, hőmérséklet stb.

Nem szabad siettetni a száradást mert meg fog vetemedni. Száradás alatt célszerű többször átrakni, forgatni.

A kérget azért kell leszedni, mert meg tud alatta telepedni a kártevő és úgy teszi tönkre, hogy észre sem veszed.

A diónál ,cseresznyénél "tudom" ,hogy az az ökölszabály, hogy ahány cm vastag a "palló" annyi évig kell szárítani, hogy kiszáradjon és megmunkálás után ne vetemedjen.

2015. szept. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!