Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mitől érzem hogy...

Szerintetek mitől érzem hogy elmelegszik a lábam néhány másodpercre?

Figyelt kérdés

Az történt ma, hogy végeztem a dolgom napközben ahogy szoktam, mire egyszer csak a jobb oldali lábam vádiját, félig a külső oldalát melegség öntötte el, aki néhány másodperc múlva elmúlt, majd fél perc - egy perc múlva újra, de csak néhány másodpercig. Ez ment úgy negyed órán keresztül, majd negyven percig abbamaradt, de mikor visszajött, nem a vádlim melegedett el nehány másodpercre, hanem a lábszáram elől.

Az első 15 percig tartó melegségnél 3 alkalommal tapasztaltam azt is hogy a térdem melegszik el, illetve egyszer csak azt vettem észre (mert figyeltem a lábam) hogy a térdhajlattól lefelé egy 5-6centi széles sávban ki volt pirosodva a bőr, de ez is elmúlt 3 másodperc alatt, amíg a tükörhöz értem hogy jobban megnézzem.


A 40 perces szünet alatt éreztem hogy a talpam görcsölt, belefájdult a lábujjamba is talán a középsőbe. A vádlimban pedig görcsölést érzek visszatérően nehány másodpercig. A másik lábamban is a vádlim picit görcsöl. Alapvetően a bal lában görcsölős, most viszont a jobb oldalinak van panasza.


Fél éve lábgörcsök miatt voltam UH vizsgálaton hogy trombózisról van e szó, akkor azt mondták minden rendben, inkább magnézium-kálium háztartás zavara okozza a görcsöket.


A talpam néhány naponta szokott görcsölni, de leginkabb a bal, arról ki szokott sugározni egy egy fájdalom a lábszárba is.


Szerintetek mi lehet?


Minden esetre megiszom egy görcsoldó magnézium készítményt, mert lehet a melegség is a görcs melléktünete.



2020. ápr. 30. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A melegedés a vérkeringés hirtelen beindulásának tulajdonítható. Pl. ha elülted a lábadat, és felállsz. Szerintem érdemes lenne utánajárni, ha nincs semmi konkrét ok, amitől zsibbadás volt vagy akadályoztatva volt a keringés.
2020. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mielőtt ez történt pont a problémás lábamon ültem, egy rendelésemet csomagoltam ki. Lehetséges hogy ettől volt, először én is erre gondoltam, csak azért volt fura mert máskor is ültem már rajta és nem igazán éreztem még ilyet. Mindenképpen odafigyelek rá, mert 40 perc szünet után megint éreztem kicsit, csak elől, de lekopogom a magnosolv mintha segítene. Figyelni fogom és ha visszatér akkor kérek orvosi segítséget csak ebben a vírusos mizériában eléggé nehéz még magán úton is :/ ahova szoktam járni magán klinika is nagyjából zárva van, vagy pont az az orvos nem rendel akire szükségem lenne. Meglátjuk :)
2020. ápr. 30. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!