Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi alapján jelzi az okosóra,...

Mi alapján jelzi az okosóra, hogy "stresszesek" vagyunk?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban többször jelzi, hogy magas a stressz-szintem, sajnos, közel van a maximumhoz. Még akkor is legalább közepes, ha csak ülök. És valóban: valami gond tényleg lehet, mert nem túl jó a közérzetem. A pulzusom a szokásos 70 helyett jóval magasabb, alkalmanként akár 120-140, de az tényleg csak ritkán fordul elő. Emellett maga a vérnyomásom optimális. Ezért nem tudom, mit vesz figyelembe egy okosóra, mikor a stresszt jelzi. Vérnyomást, pulzust (a fent leirtak miatt) úgy tippelek, hogy nem veszi itt figyelembe.

2020. máj. 4. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a pulzust es a vernyomast elsosorban. Nem tudom pl testhot tud-e merni.
2020. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, testhőt nem mér. Legalábbis én már nem láttam rajta ilyen funkciót. De van hőmérőm, aszerint közelebb vagyok a 36-hoz, mint a 37-hez. Szóval rendben van.
2020. máj. 4. 14:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam: jelzi az óra hogy stresszes vagyok és valóban, pocsékul vagyok, ugyanakkor a vérnyomásmérőm szerint 110/akármennyi (optimális) és a pulzus is csak 80 körüli. Szóval ezért nem értem, mi alapján "tudja" hogy gond van.
2020. máj. 4. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
A telefonom a pulzus + oxigénszaturáció alapján. Gondolom az okosórád is ez alapján méri.
2020. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oxigénszaturációt is mér a tiéd? Szuper. Az én Garmin Vivoactiv 3-om nem tudja, éppen ezért gondolkodom rajta pár napja, hogy rendelnem kéne egy ilyen mérő készüléket. Állítólag hasznos lehet ehhez a járványhoz,sőt. Egy cikkben részletezték mit tud és 10-20 ezer forintot megérhet. Nem is tudtam, hogy ezt okosórába is beépítik.
2020. máj. 4. 15:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy bizonyos órák a pulzusszám ugrándozásai alapján jelzik a stressz szintet. Talán az enyém is. Azt tapasztalom pár napja, hogy könnyű, egyenletes gyaloglás közben a pulzusom egyik pillanatban 120, kicsit később meg már 63. Ha így ugrál, talán ez okozza a fáradságot is, még 9 óra alvás után is. :-(
2020. máj. 4. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Magas pulzus érdemi mozgás nélkül.
2020. máj. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!