Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 év napi szintű alkoholizmuss...

3 év napi szintű alkoholizmussal okozhattam súlyosabb károsodást a szervezetemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok, és sajnos bizonyos okok miatt az alkoholhoz nyúltam. 3 éven át mindennap szünet nélkül megittam 1 liter bort és hozzá 2-3 doboz sört is. Tehát napi 160-200g között volt az alkoholbevitelem a normálisnak mondható 20-40g helyett. Voltam januárban kardiológián, de negatívak lettek a vizsgálatok. A szívem úgy néz ki egyelőre rendben. Viszont pár napja elkezdett enyhén remegni a nyelvem a számban és alvászavaraim lettek, nem tudtam egy-egy nap éjjel aludni semmit, bármilyen fáradt is voltam. Szerencsére ma megtört ez az ördögi kör és 8 óra alvással aránylag jó most a közérzetem, leszámítva a nyelvem enyhe remegését.

Ma megyek háziorvoshoz vele, remélem semmi komolyabb agyi vagy idegkárosodást nem okozott még ennyi időn bennem ez a mennyiségű pia. Ami még maradt egyelőre önerőből való leszokás mellett, az a napi 1l bor helyett a sima 0.75l-es bor, és már sört nem iszom mellé. Igazából mi deríthené ki mekkora károsodások jöttek létre a szervezetben és mennyire szívódnak fel pl. a vitaminok? Teljesen körű belgyógyászati kivizsgálást kellene kérnem?


Köszönöm előre is a segítségeteket, és nagyon remélem, hogy 35 éves koromra nem tettem még visszafordíthatatlanul tönkre magam.



2020. máj. 4. 15:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj el hasi uh-ra, laborvizsgálat is kell: got, gpt, ggt és alp-t nézess. Szerintem jó H ezt felismerted és próbálsz ellene tenni. 3 év, ilyen mennyiseggel elég durva... De még elég fiatal vagy, hogy regeneralodj, viszont teljes alkoholmegvonas kell életed végéig...
2020. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, én is úgy gondolom teljes absztinencia kell életem végéig. És nagyon bízom benne, hogy kellően regenerálódni fog még mindenem. Azt ki is hagytam, hogy 2011 óta napi 3 db szem frontint szedek pánikbetegségre is ( pszichiáter írta még fel ). Gondolom a kettő: az ivás és nyugtató össze is adódhatott. Laborom nem rég volt, egyedül a C reaktív protein van megemelkedve, ami gyulladásos marker. Májenzimek enyhén emelkedettek csak. Referenciához képest +5-15 között van csak eltérés. De gondolom, ha most elmegyek háziorvoshoz a mai napon, újra laborra is el fog küldeni. Utoljára szintén januárban voltam laboron. A nyelvremegéstől tartok kissé, hogy pár napja megjelent. Bár az utóbbi időben nagyon sokat szorongtam, és idegileg kimerültem. Remélem csak ez csinálja nálam, és nem kezdődtek még meg a komoly idegi károsodások.
2020. máj. 4. 16:02
 3/17 anonim ***** válasza:
A remegést a megvonás okozza. Laborban máj-és hasnyálmirigy-értékeket érdemes nézetni.
2020. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor lehet a megvonást élem át így, hogy csak a nyelvem remeg kizárólag?
2020. máj. 4. 17:53
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha hirtelen hagynád abba, a remegés súlyosabb lenne és egyéb kellemetlen tünetekkel is járna. Jobb úgy, ha fokozatosan állsz le az alkoholról.
2020. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem is jobb, életveszélyes ritmuszavart is kaphatok meg egyéb szép finomságokat, ha drasztikusabban tenném le. Mondjuk ha ezt a napi 7-8 deci bort lerakom 6 hét alatt teljesen, már bőven jó vagyok. :)
2020. máj. 4. 18:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy jo hir viszont: a maj rendkivuli modon kepes a megujulasra. De taplalkozasnal is keruld a brutalis kajakat. Remelem, a testi javulast erot ad.
2020. máj. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a máj csodálatos szerv, de nem érdemes visszaélni a regenerálódó képességével, mert nem tudhatjuk, meddig bírja. Az enyém elég extrém példa: 4000 (igen, négy ezer..) feletti GGT-értékkel voltam kórházban, akkor azt hittem, meghalok, járni is alig tudtam.. Kb. két hét múlva már felére csökkent az érték, aztán lassan visszaállt a normálra. De ezt senkinek nem kívánom!
2020. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további segítségeket! :) A máj valóban brutális regenerálódásra képes, amit én inkább féltek az a szív és az emésztőrendszer, valamint az idegrendszer.
2020. máj. 5. 21:59
 10/17 anonim ***** válasza:
Sajnos, azokra is hatással van. Nekem hasnyálmirigy-gyulladásom lett, meg sokáig ugrált a vérnyomásom.
2020. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!