Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Néha elkezd "dübörögni a...

Néha elkezd "dübörögni a szívem", mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nem élek stresszes életet, sportolok, és egyébként nincs más tünetem. Legtöbbször esténként (de amúgy bármikor) elkezdem érezni hogy erősen, szabálytalanul dobog a szívem, minden féle szokásos kísérő tünet nélkül (nem vagyok gyenge, szédülékeny, vagy hasonlók), majd abbamarad. Már aludni is alig merek, mert félek hogy szívrohamot kapok vagy valami komoly bajon lesz... szerintetek ez mi, és mennyire sürgős kezeltetni? 20N

2020. máj. 19. 01:19
 1/7 anonim válasza:
82%
Ne vedd készpénznek amit mondok,de jó eséllyel pánikrohamod van. Én is szoktam tapasztalni hasonló tüneteket,de nekem az orvos azt mondta tachycardiám van,szóval keresd fel a dokit,csak hogy biztosan tudd mitől van ez a panasz. Azzal pedig hogy nem alszol,pánikolsz,stresszelsz csak azt éred el,hogy a tüneteid erőteljesebbek lehetnek. Lazíts és menj mielőbb dokihoz. Nagy valószínűséggel semmi bajod,de jobb a bizonyosság. Jó egészséget kívánok,és lazíts!
2020. máj. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Amit leírtál, abból úgy tűnik: szívritmuszavar.

Kardiólógushoz kellene elmenned vele kivizsgáltatni, hogy műteni kell-e, vagy sem. (Ne nagy szívműtétre gondolj, csak katéteresre.)

Elképzelhető, hogy csak gyógyszert adnak rá.

2020. máj. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott ilyen lenni már sok sok éve, mégse haltam meg, szóval szerintem neked sem kell félned. :D

Kardiológián ugyan nem voltam, de a házi orvoshoz elmentem, elvileg magasabb a pulzusom mint kellene lennie. Egy másik orvos szerint meg szívzörejt hall, szóval valami lehet nem kerek. :D menj el orvoshoz, nem hinném, hogy nagy baj van, maximum felirnak valami gyógyszert.

2020. máj. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van erre a problémára gyógyszer is. Béta blokkoló. Én is szedek bisoblockot. Ez lehet extraszisztolé, ami ártalmatlan, vagy stressz miatt is felpöröghet a pulzus. Menj el háziorvoshoz ő tud segíteni.
2020. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szokott olyan lenni, amikor még nem szedtem gyógyszert rá, hogy csak úgy a semmiből pár másodpercig, teljesen össze vissza lebeg, kalimpál a szívem. Nagyon ijesztő! Volt, hogy teljesen nyugisan álltam sorban a postán, és egyik pillanatról a másikra, hatalmas nagy dobbanások voltak teljesen ritmustalan volt. Az orvos csinált szív ultrahangot, mitrális prolapsust állapított meg. Ez sok embernek van, nem veszélyes, és ez is okozhat ilyen extraszisztolét.
2020. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt. Nagyon sok stressz ért hosszú ideig. Meg most megyek a kardiológiára. De 2 hónapja elkedztem kalciumot és papnangint szedni abban magnezium és kálium van. Paitkaban kapható veny nélkül. A kalcium magnezium arany 2:1 legyen a kálcium javára. Nekem ez pár het alat teljesenegszűntette az össze vissza szívverést. Nekem is lefekbéskor volt. Már csak néha dobban egy nagyobbat. Azért elmegyek a kardiológiára ha már van időpontom. De a nyomelemek hianya is okozhat ilyet. Próbáld meg nincs veszteni valód. Mire időpontot kapsz a kardiológiara lehet el is múlik. :) Nem kell megijedni. Bar először en is fraszt kaptam és azt hittem meghalok. De már ez van november óta es egyre jobban vagyok nem rosszabbul :)
2020. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Folyt. Ha fulladni kezdesz vagy fáj a mellkasod akkor kell azonnal orvoshoz menni akár sürgősségire is. Ha nincs ez akkor a te korodban nem valószínű hogy nagy a baj. Valoszínű a sport hatására megborult a kalcium magnézium kalium szinted. Ha helyreáll elmúlik a baj. :) és figyeln a folyadek fogyasztasra is. Alkoholt kávet most hanyagold
2020. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!