Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kullancsok táborban?

Kullancsok táborban?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy annó amikor kiskorotokban táboroztatok (vagy most), akkor milyen módon néztétek magatokban a kullancsokat? Hogy volt a "kullancsvizit"?


Sok esetben a tükörben nem látod magad hátulról vagy kisebb korban lehet fel sem ismered a kullancsot. Hogy lett megoldva? Egymást néztétek gyerekek vagy volt valaki felnőtt? Vagy nem is foglalkoztatok vele?



#kullancs #tábor #Kullancsvizit
2020. máj. 31. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kullancsok a hajlatokat szeretik a legjobban. Az simán átnézhető.

Ha meg máshol van, fürdés/zuhanyzás közben simán észreveszed az ujjaiddal, hogy valami van ott.

2020. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Természetesen vannak helyek, ahol látod magadban. Márha tudatosul benned, hogy alaposan meg kell nézned mindenhol.

De aki látott már egész pici kullancsot... Hát.. Nem vagyok benne biztos, hogy megérzed a hátad vonalában a deréknál. Főleg, ahogy a fiatalok hajlamosak fürdeni. 😁 De ment a plusz pont természetesen.

2020. máj. 31. 19:45
 3/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Nekem is icipici volt, nem tudom, hogy volt képes észrevenni a barátom. :D Épp hogy csak egyszer átsétáltam egy nagyobb füves részen, ahol sok nyúl lakik. Az volt az első alkalom, hogy kullancs volt bennem úgy, hogy fel is tudtam fogni már.:D
2020. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kullancs kapaszkodási helye viszketni szokott, így egy idő után az érintett személy maga is észreveszi. Egyébként 60-65 évvel ezelőtt, amikor évente voltam sátorozós táborban, soha nem volt rajtam kullancs. Az elmúlt években a gárdonyi nyaralónk kertjében kerti munka után rendszeresen találtam magamon kullancsot.
2020. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős voltál és hova bújt beléd a nyavalyás? :)
2020. máj. 31. 20:03
 6/13 A kérdező kommentje:

Miss Endzsinek szólt a kérdésem. :)

Amúgy én is azt vettem észre, hogy manapság sokkal több van.

2020. máj. 31. 20:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Öcsém, még csak nem is kertvárosi suli udvarán szedett össze kullacsot.

Nekem meg gyulai erdőben mászott fel a lábamon. Mert kicsúszott a nadrágom a hosszú zoknimból.

Kullancsriasztókról nagyon szêlsőségesen ellentétes véleményeket hallani.

Ha kicsiként a szülő, késöbb a párod ott van ő is átnézhet.

2020. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az időjárás felmelegedéssel több kullancs lett.
2020. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Középiskolás koromban többször voltam túrázós táborban, amit az iskola szervezett és egyik alkalommal volt bennem kullancs. Mivel kisebb gyerekek nem voltak, így igazából mindenkire rá volt bízva, hogy figyeljen erre ő maga. Nekem a hasamon volt, átöltözésnél vettem észre szerintem elég gyorsan, szóval max pár órát volt bennem. Kullancskiszedőm volt, azt írták, hogy vigyünk, de nem mertem magamnak csinálni, így megkértem rá az egyik ottani felnőttet. Semmi bajom nem lett tőle szerencsére. Túl sok kullancsos eset amúgy nem volt, mert indulás előtt minden egyes alkalmommal szólatak, hogy jó alaposan fújjuk be magunkat.
2020. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
7/9! Egy táborban nem sokszor vannak szülők. Otthon azért ez természetesebb.
2020. máj. 31. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!