Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez pánik betegség?

Ez pánik betegség?

Figyelt kérdés
Kb másfél éve kezdődött, újra elkezdtem edzeni egy csuklótörés után 15 edzésből 12szer az történt, hogy kicsit megszédültem és öklendeztem. Ezzel úgy voltam, hogy akkor többet nem járok edzeni, de több helyen is rosszúl lettem boltban, munkahelyen és ott olyankor elvonultam öklendezni. Egyszer annyira rosszúl voltam, hogy el kellett jöjjek a munkahelyről és az öltözőben is alíg bírtam lábra állni ezután a házi orvos elküldött sok helyre(vérvétel,neurológia,mri,fül orr gége, látás vizsgálat) de nem lett meg a megoldás.Már úgy voltam vele, hogy kerültem a nagyboltokat inkább nonstopba jártam és csak kocsival mentem mindenhova mert vezetésközben nem voltam sosem rosszúl. Jelenleg ott tartok, hogy a nagyobb boltokban negyed óránál többet nem bírok ki.Ha megyek valahova mindig van nálam üdítő és cukor de nem nagyon javult az elmúlt évben ez a dolog és szeretnék túl lenni rajta. Mi lehet erre a megoldás?

2020. jún. 2. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, agorafobiaval megspekelve. Nyugi, nem vagy egyedul, es gyogyithato! :)
2020. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos nagy valószínűséggel pánikbetegség.

Én is voltam pánikbeteg, egy idő után saját magam megtanultam kontrollálni, nemsokkal később véglek meg is szűnt.

Nekem frontint irogatott fel állandóan az orvos, de nálam az inkább ártott, mintsem hogy segített volna...

Neked is menni fog :)

2020. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen valószínűleg az. Vannak praktikák, amikkel magadnak is tudsz segíteni ezt kezelni. Én is találtam több ilyet saját tapasztalatomból kiindulva. De egy jó pszichológus is sokat tud segíteni a megoldásban. Viszont erre gyógyszert szedni különösen enyhe esetben káros és telejsen felesleges! Ha semmi nem válik be és ennél sokkal rosszabb tünetek vannak akkor lehet próbálkozni először természetes nyugtatókkal aztán orvosi dolgokkal. Nem vagyok amúgy gyógyszer meg oltás meg minden ellenes, csak saját tapasztalatomból beszélek. Nekem alapbetegségem miatt van amúgy valamilyen szintű pánik betegségem, pszichológushoz járok, hogy az alapbetegséget tudjam kezelni egyáltalán és ezzel a pánikrohamok is szűnnek. De frusztráltabb időszakaimban a random öklendezés, émelygés, izzadás továbbra is jelen van.
2020. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!