Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ilyen szarul lennék az antidep...

Ilyen szarul lennék az antidepitől?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem el az antidepresszánst fél szemmel kezdtem reggel. Nem volt bajom tőle tegnap ma viszont rettentő szarul ébredtem mennem kellene dolgozni de képtelen vagyok hányingerem van a szívem ver ezerrel, remegek. Szerintem többet nem veszem be a gyógyszert. Létezik hogy mostanra lehettem a gyógyszertől rosszul? Mit tegyek? Nem akarom nyugtatót bevenni mert mar igy is minden nap szedem a xanaxot estenkent
2020. jún. 4. 05:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen normális, én most tartok egy hétnél és háromnegyed szemet szedek. Borzasztó dolgokat éltem meg az első napokban, ha gondolod olvasd végig. Kitartást!

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2020. jún. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok :) Amit ki hagytam, hogy mindig este vettem be. Először sürgősségin írtak fel scippát amiből 2 fél szemet tudtam bevenni és ugyan így rosszul voltam. Másnap haza kellett jönnöm fél úton, mert úgy vert a szívem és majdnem elájultam. Vége lett a vizsgálatoknak és szakorvos amit felírt már rutinosabban álltam hozzá. Amikor haza értem/érek akkor veszem be. Általában 18:00 otthon vagyok. 18:30 veszem be mindig. Előtte lefürdök, mert utána egy időzített bomba mikor jön a roham. Ahogy írtam, most egy hétnél már elviselhető és kezdem érezni jobban vagyok. Nappal frontin nálam van. Illetve nálad is legyen xanax, ha baj van be tudd venni. Nálam 5-10p alatt hat. Szerencsére az első nap kellett csak frontint be vennem, mert utána megprobaltam a rohamot irányítani és úgy voltam, ha nem megy még ott a frontin ☺️Remélem sikerül neked is az első napok nehézségein túl lenned.
2020. jún. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.

De nem ertem nekem miert jott elo ez a mellekhatas mert en utoljara tegnap delelott vettem be egy FÉL szemet es most reggelre lettem nagyon rosszul. Még nem vettem be a xanaxot probalok bele bírkozni de nehez mert allandoan ver a szivem meg hanyinger is tarsul mellé plussz tenyleg nagyon durva halal felelmem van meg amiket te is leirtal mellkasi eges stb. En mar ma nem merem bevenni az antidepresszanst szerintem maradok inkabb igy ahogy vagyok mert szornyuek a mellekhatasok. Te is panikbeteg vagy egyebkent ?

2020. jún. 4. 06:51
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez sajnos normális, van egy idő amíg hozzászoksz a gyógyszerhez. Magamról tudom.
2020. jún. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De egy het utan mar jobb lesz?
2020. jún. 4. 07:05
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha nem leszel jobban egy hét után jelezd az orvosnak!
2020. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Elvileg igen. Görcs rohamok az miatt vannak nekem. Én sem értettem mi történik, de a két gyógyszer másra van. Xanax olyan mint a frontin, gyorsan hat, de rövid idő alatt ki megy a szervezetből. Nincs vagy alig van mellékhatása. Dózis a végtelenségig, ha bírná a szervezet emelni kell. Még az SSRI szerotonin gátló átalakítja az agy struktúráját és maradandó változásokat okoz. Wiki találsz leírást, de röviden szerotonint gátolja ami miatt jönnek a rohamok ezért az agy elkezdi azt a területet növelni. Amikor leszoksz a gyógyszerről, vagy beépül utána már nincs gond. Elején ezért működik fordítva. Eleve alacsony szerotonin van összefüggésben a pánik betegséggel. És a gyógyszer meg ennek a felszívódását gátolja. Tehát mindenképp rosszabbul leszel még nem épül át a szervezet a nagyobb mennyiség előállítására.
2020. jún. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Valami olyasmi a biokemiaja az antidepi es agy kapcsolatanak, ahogy az utolso leirta. Keves olyan receptor van az agyban, ami a szerotoninert felel, ezeket szaporitja fel az SSRI antidepresszans. Mar olyan rosszul ugy sem leszel, mint reggel. En este vettem be, masnap delutan 3 ora korul lettem rosszul, de naprol napra jobb lett.
2020. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én még nem vettem be annyira félek főleg hogy estig dolgozok
2020. jún. 4. 14:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok szintén. :) Akkor vedd be amikor haza értél ennyi a lényeg és végeztél a napi munkáddal. Annak nincs értelme, hogy nap közben elszédülj és össze törd magad. A xanax csak rövid távon nyomja el a problémát. SSRI kB 2 óra múlva éri el a csúcs pontot kB 4 óra után már elenyésző a tünet. Alvás előtt rossz, mert fel fogsz ébredni a rohamra is, de még mindig jobb, mint a nappali munkában történne. Esetleg csinálhatod azt, hogy xanaxot kivárod a csúcs pontra és akkor veszed be, vagy törd ketté. Az egyiket lefekvés előtt másikat a rohamra tartogasd. De állítólag van akinek napi 3 szemet felirnak még beáll az SSRI. Saját vélemény nyugtatót csak rohamra kellene szedni, mert kB 4 óra alatt ki megy az is ami azt jelenti lefekvés előtt pont a legroszabb az időzítés. Mély álomban lennél akkor veszíti el a hatást ami azt eredményezi nem leszel kipihent. Minél rosszabb az alvásod minősége annál nagyobb az esély, hogy rohamod lesz ami = mégtöbb nyugtató. Egyeztess az orvossal mindenképp ☺️ Én technikám, frontin mindig kéznél nem szedem, de ha roham van és úgy érzem nem bírom beveszem. Nem szokta meg a szervezetem mindig ugyan olyan erős frontin. 5-10p alatt vége a rohamnak, SSRI most növeltem háromnegyed szemre és nincs semmi bajom. Haza érek 18:00 körül, lefürdök elintézem az otthoni dolgokat, beveszem az SSRI lefekszek egy fél órára utána felkelek csinálok még valamit amivel elütöm az időt és 10-11 körül megyek aludni. Reggel 5 körül kelés. Nálam azt vettem észre a sok alvás sem jó (hétvégén) . Nagyjából az a 6 óra ami tökéletes. Otthon vagyok roham alatt felpolcolom a lábam párnákra és zacskóba vissza lélegzek. Általában ez a legjobb nekem. Aztán az oldalamra fordulok és mély levegőt veszek 5mp be, 5mp ki. Helyes levegő vétel, hogy beszívásnál, mint ha hasadba szivnád (nyomod kifelé) kifujásnál akár kézzel is rásegitve (ki préseled). Remélem sikerül legyőzni a rohamokat neked is ☺️
2020. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!