Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok mindig fáradt?

Miért vagyok mindig fáradt?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásban dolgozom, de csak amolyan tessék-lássék módban, inkább csendestársként semmint aktív résztvevőként, heti 5-6 óránál nem igen foglalkozok többet az egésszel, az is leginkább irodai munka.

Annyi szabadidőm van, amivel más a világot meg tudná váltani, és nekem is hasonló terveim vannak (önfejlesztés, nyelvtanulás, a hobbim-írás, olvasás stb), de olyan állandó fáradtság van rajtam évek óta (kb 4-5 éve kezdődött) amivel nem igazán tudok hódolni annak aminek szeretnék.

27 éves vagyok, 56 kg, közepes aktivitású életet élek, a szívverésem magasabb az átlagnál gyerekkorom óta, teljes nyugalmi állapotban 100 körüli a pulzusom, a futógép ha rámerészkedem már kb 1 perc séta után "kiabál, hogy szálljak le".

Egészségesen étkezem, napi 3x 4x sétáltatok kutyát, nagyjából a napi 8-10 ezer lépést megteszem. No de ezt kín szenvedéssel.

Gyakori jelenség, hogy felkelek, leviszem a kutyámat sétálni, eszek valamit és visszafekszem aludni órákra is. Ha olvasok, egy-két fejezet után érzem, hogy csukódik le a szemem. Korábban 3-4 nap volt kiolvasni egy érdekes könyvet, mostanában ez 3-4 hónap.

Javasolták az aktív sportot, hát csináltam is amíg bírtam, de egy délelőtti edzés után lazán átaludtam az egész délutánt, majd vacsizni felkeltem és aludtam tovább reggelig, reggel pedig nem bírtam felkelni. Az ébredéssel is problémáim vannak függetlenül attól, hogy 6-8-10 vagy 12 órát alszom. Egyszerűen soha nem vagyok kipihent, mindig fáradt vagyok és bármikor tudnék aludni. Vitamin/főként vas hiányom nincs, a plusz bevitel sem segített soha.



2020. jún. 15. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Vérképet mikor csináltattál? Lehet vashiányod van, de a lisztérzékenység is szokott ilyen tüneteket csinálni!
2020. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Vagy csak egyszeruen faradekony tipus vagy. En is ilyen vagyok, ha nem dolgozom, akkor nagyjabol napi 14-16 orat alszom.
2020. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Pajzsmirigyeddel (alul működés) is lehet probléma, az járhat aluszékonysággal, és fáradékonysággal. Tehát egy célzott laborvizsgálat tényleg nem ártana.
2020. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha helyreállt az eü és a többi akkor azt hiszem elcipelem a popóm egy teljes laborra, aztán hagy derüljön ki mi a gond, vagy az is ha nincs, szimplán lajhár génjeim vannak.

2020. jún. 15. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a laborod írnál hogy mi lett az eredmény? Én is hasonló problémákkal küzdök
2020. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen :)
2020. jún. 16. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:
én is küzdök ezzel..
2020. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!