Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kell pisilni állandóan?...

Miért kell pisilni állandóan? Idegesség miatt?

Figyelt kérdés
Ha olyan helyre kell mennem, ahol tudom, hogy nem lesz lehetőség wc-re menni, akkor indulás előtt egy órát is képes vagyok a wc-n ülni. Pl. ha orvoshoz megyek valami hosszabb vizsgálatra, vagy ha elmegyek kirándulni/utazni és tudom, hogy órákig nem lesz mosdó. Indulás előtt itthon ülök a wc-n és folyamatosan érzem, hogy pisilni kell. Ha felállok és indulni akarok végre, olyankor megint úgy érzem, hogy kell, és akkor visszamegyek a lakásba és újra leülök a wc-re. Ilyenkor már nem tudok igazából pisilni, csak egy-két csepp jön, de nagyon érzem az ingert, és azt hiszem, hogy kell. Emiatt sokszor elkések fontos helyekről, mert nem bírok elszakadni a buditól. Aztán ha sikerült elindulni, akkor meg be kell mennem egy plázába útközben, és ott is ülök a wc-ben kb. 10 percet (ma ráadásul mikor kijöttem a plázás wc-ből, újra rám jött az inger, és be kellett mennem egy másikba...). Szerintetek miért van ez? Idegesség miatt? Mit tudnék ezzel kezdeni? Más is van így ezzel, vagy ez csak az én hülyeségem?

2020. jún. 22. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én egész gyerekkoromban ilyen voltam, kirándulásoknál a szüleim agyára mentem. Megálltunk WC-re, eltelik 3 perc, fordulhatunk vissza. Mivel nem engedtek vissza, ez a feszültség csak romlott.

Mára már tudom kezelni, de ha hosszabb úton vagyok, és tudom hogy nincs WC, be tudok parázni.

Pszichés dolog, pszichológus megfejtene téged. Ami nekem segített, hogy előtte nem iszok tejet, kávét, sok vizet, mert ezektől valóban előjön a pisi ingerem, és csak rátesz egy lapáttal.

Remélem picit tudtam azért segíteni.

2020. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tőzegáfonya tabletta - vagy akár teafőzet is segíthet. (Szintén tőzegáfonya.) Nálam hasonló tüneteket azonnal elmulasztotta.


Ha kevés folyadékot iszol, nem tud a vese kielégítően működni (főleg friss csapvízre gondolok.) Ha a bélműködés lelassul - székrekedéses tünet - akkor az erőlködéstől a hólyag is gyengülni fog és vizelési ingereket közvetíthet...


Felfázás is lehet a háttérben - túl vékonyan, lengén öltözhettél. Pedig ez a nyár kifejezetten HŰVÖS, SZELES IDŐT hozott túlnyomó többségében eddig.


Nem kell túlfoglalkozni ezekkel az ingerekkel, mert tényleg okozhat akár lelki problémát is. Tereld el a gondolataidat más irányba, találj magadnak hasznos apróbb feladatokat, célkitűzéseket!

2020. jún. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!