Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy vészelitek át a nyarat?...

Hogy vészelitek át a nyarat? Alacsony vérnyomásos vagyok és a melegben nagyon szenvedek, nem tudok aludni és alig vonszolom magam. Ezért programokon sem tudok részt venni, örülök ha a munkám elvégzem olyan fáradt vagyok.

Figyelt kérdés
A munkahelyen legalább van légkondi. Közben meg nagyon szomorú vagyok, hogy süt a nap meg nyár van de én nem tudom élvezni egyetlen percét sem. Akinek van építő ötlete, saját tapasztalata írja meg, hogy lehetne egy kicsit jobb és hogy lehetne vidámabban megélni az egészet.

2020. júl. 2. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legszívesebben ki se mennék, lehet, nem is fogok, munkám úgy sincs...
2020. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony a vérnyomásom, de a nyári hőséget sokkal jobban viselem, mint a téli hideget. Az alvás lehet a gondod, ha nem tudod kialudni magad, napközben nem csoda, ha nincs erőd semmihez.

Ha nagyon meleg van a lakásban, és emiatt alszol rosszul, éjszaka nyisd ki az ablakokat, nappalra pedig csukd be és sötétíts be. Nekünk van itthon klímánk, de ezzel a módszerrel nagyon ritkán kell bekapcsolnom, idén talán 3x kellett.

Ha még így is túl meleg van a nyugodt alváshoz, tegyél egy kis vizes törölközőt a nyakadra, vagy ahova jólesik, és csak lepedővel takard be magad (vagy semmivel se). Lefekvés előtti zuhanyzás is jó dolog.

Igyál sok vizet, egyél lédús gyümölcsöket, zöldségeket, könnyű ételeket.

Mi az, amiben akadályoz a hőség? Ilyenkor a legjobb elmenni strandolni, úszni, akár munka után is. Estefelé, amikor már nem süt a nap, lehet jó programokat csinálni, vagy kora reggel, amikor még hűvösebb van, sétálni, futni egyet.

2020. júl. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kb mindenben semmihez nincs erőm ilyekor meg kedvem sem. :(

Így szoktam én is ahogy írtad. Annyival jobb lett a helyzet hogy azóta csináltattam szúnyoghálót így ki lehet tárni az erkélyajtót este is. De valami mindig van az utcán ami miatt nem lehez aludni. Bulizó fiatalok, cigiző szomszéd, rikoltozó madár, autóriasztó, fekező motoros...szuper ez a nyár. :(

2020. júl. 29. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Van, amin csak a költözés segít... Esetleg füldugó.
2020. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Se pénzem sem energiám végigcsinálni egy lakáscserét. Városban meg sajna mindenhol ez van. Én még csendes környéken lakom. Füldugót próbáltam. Csak nyomta a fülem de áthallatszott rajta minden. Igaz kicsit tompábban
2020. júl. 29. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem neked nem a meleg meg az alacsony vérnyomás a problémád, hanem az idegeid merültek ki amit nem is veszel észre. Ajánlom kipróbálásra a magne B6 álom tablettát, ez inkább vitamin min gyógyszer. Emellett nyugtató teák is jók lehetnek lefekvés előtt.
2020. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi ezt így látatlanban. Placebo tablettára meg nincs szükségem. Ez valami óriási tévhit hogy a magnézium meg a b6 nyugtató hatasú vagy bármilyen hatása is lenne azokra akiknek nincs magnezium hianyuk. Egyébként meg minden nyáron ez van, nem merültek ki az idegeim, ok sincsen rá. Mióta járvány van csend béke és nyugalom honol.
2020. júl. 29. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!