Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Utazás » Európa

A kérdés

Mennyire gyakoriak a lopások (telefon, pénztárca, kamera) a fakultatív hajós programokon Olaszországban?

Olyan hajós programra gondolok ahol a tengeren vagy és random helyeken állnak meg ahol tudsz füredeni, nyilván ilyenkor fent hagyod a táskád az értékekkel. Gyakoriak a lopások Olaszországban, Görögországban stb?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Olaszország, Görögország, lopás, hajó, hajós program

aug. 13. 19:33  Privát üzenet  

A válaszok

Sajnos az ilyen turistáktól hemzsegő területeken az átlagosnál sokkal gyakoribb a lopás. A turisták is sokszor elemelnek dolgokat, tehát nem biztosíték, ha fizetett útra mész.

Létszámtól függően ezeken a hajóutakon általában van felügyelet. Nem kifejezetten az értékeket őrzik, de a személyzet folyamatosan a közelben van, ami miatt nehezebb lopni. Mindig van, aki a hajón marad, mert nem szeretne fürdeni. Ha megkérsz valakit, hogy figyeljen a dolgaidra, az bizonyítottan csökkenti a lopás esélyét, hiszen ha rá van bízva, nem tud csak úgy félre nézni, hogy elkerülje a konfliktust. Így összességében egy ilyen hajós út jóval biztonságosabb, mint más turista látványosságok. Én többször voltam ilyenen, és soha nem történt baj.

Külföldi út esetén mindenképpen érdemes biztosítást kötni. Olyat válassz, ami strandlopás ellen is biztosít. Ettől még kirabolhatnak, de mégis jobb, mintha ennyi kárpótlás sem lenne.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 14. 08:40 Privát üzenet

Én egy ilyen útra vennék egy olcsó használt fényképezőgépet, nem vinnék okostelefont.

Egyrészt jobb képeket készít, másrészt nem lopnak el egy 5-10 ezer forintos gépet.

A pénznek, bankkártyának pedig jó vízálló tokok vannak.

Nem szoktam bízni senkiben, így nem ér meglepetés.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont aug. 14. 09:48 Privát üzenet

Random? De szép magyar szó...

Olaszországban nem tapasztaltam lopásokat.

A másik országban nem jártam

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont aug. 15. 17:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Volt már valaki Portugáliában nyaralni? (Algarve)
Melyik hónapban érdemes Bulgáriába menni nyaralni? Milyen ott a hőmérséklet? Esetleg all inclusive közvetlen tengerparti szállodát és fakultatív programot tudna-e valaki ajánlani?
Antalyan és Alanyan magyar nyelvű idegenvezető? Neveket, elérhetőségeket szeretnék kérni!
Szicíliában ha magán szervezésben nyaralunk, be tudunk csatlakozni magyar idegenvezető által szervezett útba?
Zakynthoson fakultatív program árakat tudtok mondani?
BODRUMBAN magyar idegenvezetőt tudtok? Magyarul is dolgozó utazási irodát?

Kérdések az Utazás rovatbólKérdések az Európa rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!