Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire gyakoriak a lopások...

Mennyire gyakoriak a lopások (telefon, pénztárca, kamera) a fakultatív hajós programokon Olaszországban?

Figyelt kérdés
Olyan hajós programra gondolok ahol a tengeren vagy és random helyeken állnak meg ahol tudsz füredeni, nyilván ilyenkor fent hagyod a táskád az értékekkel. Gyakoriak a lopások Olaszországban, Görögországban stb?

2019. aug. 13. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen turistáktól hemzsegő területeken az átlagosnál sokkal gyakoribb a lopás. A turisták is sokszor elemelnek dolgokat, tehát nem biztosíték, ha fizetett útra mész.


Létszámtól függően ezeken a hajóutakon általában van felügyelet. Nem kifejezetten az értékeket őrzik, de a személyzet folyamatosan a közelben van, ami miatt nehezebb lopni. Mindig van, aki a hajón marad, mert nem szeretne fürdeni. Ha megkérsz valakit, hogy figyeljen a dolgaidra, az bizonyítottan csökkenti a lopás esélyét, hiszen ha rá van bízva, nem tud csak úgy félre nézni, hogy elkerülje a konfliktust. Így összességében egy ilyen hajós út jóval biztonságosabb, mint más turista látványosságok. Én többször voltam ilyenen, és soha nem történt baj.


Külföldi út esetén mindenképpen érdemes biztosítást kötni. Olyat válassz, ami strandlopás ellen is biztosít. Ettől még kirabolhatnak, de mégis jobb, mintha ennyi kárpótlás sem lenne.

2019. aug. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen útra vennék egy olcsó használt fényképezőgépet, nem vinnék okostelefont.

Egyrészt jobb képeket készít, másrészt nem lopnak el egy 5-10 ezer forintos gépet.

A pénznek, bankkártyának pedig jó vízálló tokok vannak.

Nem szoktam bízni senkiben, így nem ér meglepetés.

2019. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Random? De szép magyar szó...

Olaszországban nem tapasztaltam lopásokat.

A másik országban nem jártam

2019. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!