Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vernyomasnal mit csinal...

Magas vernyomasnal mit csinal a haziorvos?

Figyelt kérdés

22/f

Mindenkinek (ezt ertsetek szo szerint) magas vernyomasa van apai es anyai agrol is a csaladomban, mindenki szed vernyomascsokkentot is, na most ezt sikerult megnyernem ugy nez ki, kb 150+ a vernyomasom sok meresnel.

Jovo heten megyek a haziorvoshoz vele. Mire kell szamitani? Elkuld valahova vizsgalatra/vervetelre vagy csak felir egy gyogyszert es meglatjuk hogy alakitja a vernyomasomat, aztan beallitjuk idovel megfelelore?


2020. aug. 13. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Háát sztem gyógyszer lesz xD
2020. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Úgy tudom hogy mond egy időt az orvos,pl 1 hét, hogy addig mérd mindennap a vérnyomásod. Ehhez ad egy kis könyvet is. És ha végig magas lesz, akkor ad rá gyógyszert.

Ezt onnan tudom, hogy anyukám is volt így. Hála istennek, neki az időjárás miatt volt magas a vérnyomása.

2020. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2es jól mondja. Egy rövid ideig írnod kell, napi kétszer méri, csinál EKG-t, meg talán laborba is küld, ha régen voltál. Javasolja az életmód váltást, az olyan dolgok kerülését, amelyek emelik a vérnyomást.
2020. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Kell ultrahang! Továbbá én egy 24 órás mérést is csinálnék.
2020. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy írod vagy egyenesen hordanod kell 24 órában egyet. Azt kapod.
2020. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem vérvételre küldött az orvos és csinált EKG-t.
2020. aug. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, akkor tudod meg, hogy a te esetedben, a te háziorvosod mit csinál, ha elmész hozzá. (Mások esetei ismertek lehetek számodra, ha ilyen általános a családban, rokonságban a magas vérnyomás.)


A 150+ szisztolés nyomásérték a legenyhébb, I. fokozatú besorolású (140 Hgmm – 159 Hgmm) magas vérnyomásos betegség.

Számít, hogy ehhez az értékhez, jellemzően, milyen diasztolés nyomásérték tartozik. (Például, ha 90 Hgmm-től kisebb, akkor izolált szisztolés hipertónia betegség van; ez inkább szívproblémára, mintsem érrendszeri problémára utal.)


Általános szokott lenni az EKG és hasi ultrahang vizsgálatra küldés; ritkábban, vérvételes teljes laborvizsgálat. Ezek időbe telnek, és a leletektől függnek az esetleges további vizsgálatok, gyógyító eljárás.

Addig is, vélhetően, felír vérnyomáscsökkentő gyógyszert. Mindenképp kisadaggal szokás kezdeni, a megírt vérnyomásérték, vélhetően később sem igényel emelést. (Elegendő lehet a legkisebb hatóanyagú gyógyszer napi egyszeri szedése is; ez idővel kiderül.)


A gyógyszer mellett lényeges az életmóddal kapcsolatos orvosi észrevétel, javaslat (testsúly, mozgás, étkezés). Ha ezeknek szerepük van az emelkedett vérnyomásban, akkor - nem kínzó, nem megerőltető, nem nehezen betartható - változtatással, 8-10 Hgmm-rel csökkenthető az érték, gyógyszertől függetlenül.

2020. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát kaptam már olyan papírt, és átlagban jön ki ilyen sok sajnos.

185cm/80kg vagyok, rendszeresen sportolok, kevés szemét kaját eszek és 90%-ban vizet iszok, úgyhogy szerintem nem nagyon tudnék ezen változtatni. Hétfőn elmegyek akkor orvoshoz, köszi a segítséget!

2020. aug. 14. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Hogy vagy?
2020. dec. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a kerdest, mondta a haziorvos hogy fiatal vagyok es nincs rajtam felesleg se( plusz a sok eves sport), igy szerinte eleg felirni egy gyengebb pulzuscsokkentot, es az is lehet jol beallitja, de azert merjem napi tobbszor 2 hetig, es menjek vissza. Hazaertem, bevettem egy fel szemet es 160rol 120ra levitte fel oran belul, utana is jo volt ugyhogy maradt a napi fel szem a pulzuscsokkentobol😁
2020. dec. 9. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!