Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől puffadhatok mindig?

Mitől puffadhatok mindig?

Figyelt kérdés
Egyfolytában puffadok, bármit eszek. Körülbelül 2 hónapja teljesen kiiktattam az étrendemből a laktózt és a glutént, mert gondoltam ez majd segít, mert amikor olyan ételeket ettem éreztem, hogy nagyon szorít a hasam, puffadok, és még székrekedésem is gyakran volt. Mióta nem eszek laktózos és gluténos ételeket, azóta az emésztésem rendben van, viszont a puffadás megmaradt. Úgy érzem napról napra rosszabb, most már minden nap puffadok. Kurtyog a hasam, érzem, hogy tele van gázzal amit nem teljesen tudok kiadni. Estére a legrosszabb vacsora után. Pedig nagyon odafigyelek az étkezésre, napi 4-5x eszek keveset, lassan, jól megrágva az ételt. Amiket szoktam enni: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, sülthusi, hal, puffasztott rizs, mogyoró, proteinshakek. Es kb ennyi amit eszek. Heti 5-6 napot edzek, nagyon odafigyelek, hogy min. 2l vizet igyak naponta, és Protexin nevű probiotikumot is napi szinten szedek, de még így is. Borzasztó már, az esti programjaim sokszor emiatt mondom le mert annyira kényelmetlenül érzem magam. Nem tudom már még mit tehetnék. Valami tipp, hogy még mitől lehet? Gasztroeneologusnal voltam kb. fél éve, nem látott semmit, csak azokat tudta tanácsolni amiket most betartok.
2020. aug. 14. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj el gasztroenterogiara

Vizsgáltazsd ki magad mire lehetsz érzékeny és tartsd be amit az orvosod javasol

2020. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*gasztroenterológia
2020. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hol puffadt a hasad a gyomrod környékén? Mert ha igen nekem például ez a szorító gyomorpuffadás a reflux egyik kezdetleges jele volt. Egy Heliko tesztet is csináltass szerintem az orvossal, mert ez a baktérium is csinálhat hasonló tüneteket.

Milyen zöldségeket eszel ? Mert bizonyos zöldségfélék is irtóra puffasztanak. Én lehet hogy a mogyorót elhagynám.

2020. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!