Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől puffadhatok ennyire?

Mitől puffadhatok ennyire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavalyi év márciusában jelentkezett először nálam puffadás, teltség érzet, nem nagyon foglalkoztam vele. Április-május környékén jött a nyálkás széklet hozzá, ekkor már úgy gondoltam orvoshoz kell fordulnom. Nyálkás székletre csináltak végbél tükrözést, nem találtak semmit, elküldtek allergológushoz, hogy ez étel allergia lesz. Ki lettem vizsgálva, széklet mintát is le kellett adni, nem találtak parazitát, vérvétel volt, nem jött ki semmi. Telt az idő, közben egyik napról a másikra jött a gyomorégés, légcsövemben éreztem kellemetlen kaparást, bármilyen étel után. Elmentem a belgyógyászhoz, allergológus oda küldött, hogy ez nem étel allergia, ez emésztési probléma lesz. Csináltak gyomor tükrözést, légcsövem végén és a vékonybél elején találtak gyulladást, kaptam savlekötőt. Ezzel jobb lett a gyomorégés, 10-ből 9-szer abszolút nincs gyomorégés, ha van, akkor sem érzem a légcsövemben a kellemetlen kaparást. A puffadás és a teltség érzet, nyálkás széklettel még mindig jelen van. Bármilyen étel után puffadok, van, hogy egyáltalán, van, hogy mindig. Teljesen független az ételtől, mit megeszem. Nyálkás széklet akkor van, ha puffadok, nyilván összefügg vele. Éhgyomorra is előfordul, hogy puffadok. Rendszeresen sportolok, nem eszem mindent össze-vissza. 2 hete előjött ilyen jelenség, hogy szúr a szívem. Utána néztem és azt olvastam, hogy a mellkasi fájdalmat okozhatja reflux is. Nem mondom, hogy 100% az, de szerintem eléggé esélyes, mert nem szokott szúrni a szívem. Doki azt mondja menjek vissza, ha elfogy a savlekötőm, és ha még mindig puffadok akkor vesz mintát a bélfalból, már csak arra tud gondolni, hogy a szervezet saját magára allergiás. Bárkinek bármi ötlete, hogy mi lehet ez? Valakinek hasonló tapasztalata?
2020. jan. 25. 21:11
 1/4 A kérdező kommentje:

23/F

Ülő munkát végzem.

2020. jan. 25. 21:11
 2/4 A kérdező kommentje:

Illetve kérdés még az is számomra, hogy most a két gyulladással mi lett bennem? Állítólag doki azt mondja savlekötővel ki lehet iktatni mind a kettőt. Vékonybél elején lévő állítólag elrákosodhat ha nem figyelünk, akkor nem kéne újra egy gyomortükrözés, hogy meg legyen nézve, hogy biztosan eltűnt-e?

Kicsit már nagyon elegem van az orvosi ellátásból és hogy lassan 1 éve húzódik az egész és nem jutunk egyről a kettőre.

2020. jan. 25. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet akár autoimmun betegség is, de akár a hormonrendszerrel is lehet kapcsolatban.

Ha a refluxot kizártátok, menj el endokrinológiára, (ez a szakrendelés foglalkozik a hormonrendszerrel) szükség esetén tovább küld autóimmun vizsgálatra.

2020. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A bélflóra felborulásától van a puffadás, illetve erre most még rásegít a savlekötő is. Gyengébb gyomorsav esetén nem tudod megfelelően megemészteni az ételeket (főleg a fehérjét, zsírt).

A bélflórádat kellene rendbehozni, a gyomrodból-vékonybeledből kiirtani a kóros bacikat/gombákat. Gyógyteák, probiotikumok, egészséges táplálkozás.

2020. jan. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!