Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Három év napi szintű alkoholiz...

Három év napi szintű alkoholizálásból ki lehet lépni kórházi segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

jelenleg napi 1 üveg bort iszom és hozzá 2-3 doboz sört. Kb. napi 110-115g a napi alkoholbevitelem, szünnap nélkül, ami igen sok. 1 hónapja még napi 150-160g volt, de ezt sikerült eddig folyamatosan levinnem. A kérdésem az lenne, ha ezt a mennyiséget ( napi 110g ), mondjuk hetente 10g-al csökkenteném ( 1dl bor ), felléphetne e komolyabb elvonási tünet, ami veszélyes lenne? Vagy ezzel a mérsékelt csökkentéssel ha 7-8 hét alatt már eljutok kezdésnek a napi mérsékelt ivásig ( 30-40g ) nem lehet semmi gond sem? Utána meg rászánnék szintén egy 7-8 hetet a teljes elhagyásra, vagy minden másnap innék meg egy pohár bort.

Kivitelezhető így megfelelő önfegyelem, önkontroll mellett ez a fajta csökkentés biztonságosan?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


35/F



2020. aug. 19. 01:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Eredményesebb lennél, ha nem (csak) így csökkentenéd, hanem kihagynál 1-1 napot hetente már most, és annak mennyiségét is növelnéd. Amit tervezel, az annyira óvatos, hogy semmi bajod nem lehet.
2020. aug. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást, egyelőre akkor így végzem, és a napkihagyás is jó ötlet, de azzal mondjuk még várnék egy 3-4 hetet. Mikor pedig nagyon rámjön a sóvárgás megpróbálok többet mozogni, vagy pedig max egy alkoholmentes sört meginni.
2020. aug. 19. 02:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy beteg másnap reggel?

Étvágyad jó?

2020. aug. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem lehet kórház nélkül,kizárt,lehetetlen.

Én próbáltam,mindig hazudtam magamnak,hogy majd holnap meg majd holnap csökkentem , és elkezdek leszokni,és mindig lesz kifogás az ivásra, még mindig iszom,már az alkohol itányít sajnos.

Nekem is már menni kellene orvoshoz.

Menny te inkább.

2020. aug. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Phoney ***** válasza:

Ha sikerül, akkor ez így teljesen biztonságos, csak szerintem még nem látott olyan alkoholistát a föld, aki ezt így végig tudta csinálni. Akik így próbálják letenni, azok gyakran éveken át "szoknak le", mire rájönnek, hogy ennek semmi köze a leszokáshoz.


Ezt a mennyiséget viszont szinte biztosan leteheted hirtelen is, ez csak a folyton részeg fizikai függőknek probléma. Melyik napszak(ok)ban fogyasztod el ezt a mennyiséget és mennyire vagy részeg tőle?

2020. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
0%
Hogy lehet eljutni ilyen szintre? Iszonyat szánalmas, az meg,hogy már előre engedményeket teszel magadnak csak még rátesz egy lapáttal. Lehet, hogy lesz elvonási tüneted, de az csak az elméd játéka, mert nem vagy elég erős. A testeden végzett rombolás nagyonis valós
2020. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló általában délutántól iszom meg lefekvés előtt 5 óráig ezt a mennyiség, elosztva a nap folyamán. Spicces vagyok tőle, részeg semmiképpen sem.
2020. aug. 20. 03:38
 8/18 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, másnap reggel semmit nem érzek, teljesen normálisan ébredek mindig. Étvágyam tökéletes, és a laborvizsgálatom szerint a májfunkciók is teljesen jók, ami meglepő ilyen mértékű ivászattal. Egyedül az éhgyomri cukornál van eltérés, 7.3-as lett az utóbbi időben.
2020. aug. 20. 03:39
 9/18 Phoney ***** válasza:
100%

Akkor nem kell (fizikai) elvonási tünetektől félned, egyből leteheted. Igaz, hogy sokat iszol, de akiknek kórház kell a biztonságos leálláshoz, azok ennél sokkal többet, általában 3-4× ennyit isznak, és a kijózanodástól kezdve elvonási tüneteik vannak. Az életveszélyes állapot (delirium tremens) nem meglepetésként jön, hanem az első 1-2 napban is vannak tünetek, ilyenkor az ember nem is nagyon tudja önként megállni, hogy ne igyon. Azokkal szokott megtörténni, akiket elzárnak az alkoholtól.


Ha nagyon félsz, akkor először 1-1 napokat hagyj ki, és akkor veszélytelenül kipróbálhatod. (Leszámítva, hogy szorongani kezdesz, amikor az ivás ideje jönne. Ettől nagyon idegesnek is lehet lenni, de „csak” pszichés tünet. Fokozatos megvonásnál ez sokkal rosszabb, mert sokkal tovább kell elszenvedni.)

2020. aug. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholról csak drasztikusan, teljes elvonással lehet leszokni. Minden sejted (SZÓ SZERINT MINDEN SEJTED) emlékezik a pia a hatására, és amíg a teljes sejtállományod le nem cserélődik, örökké kívánni fogod a szeszt. Én 28 éve, 12 évnyi masszív piálás után tettem le a poharat, és szoktam le teljesen önerőből. Jelzem, a napi három doboz cigit is akkor hagytam el, nem volt tehát egy sétagalopp.
2020. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!