Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mettől van alkoholmérgezés?

Mettől van alkoholmérgezés?

Figyelt kérdés

[link]

Itt azt írják, hogy 2,5-4 ezrelék esetén lehet alkoholmérgezésről beszélni. Ez szerintem hülyeség. Múlthét hétfőn az egyik barátom szülinapját ünnepeltük, akkor én 8 felest ittam meg házi pálinkából, és úgy jól éreztem magam tőle, nem rúgtam be tőle nagyon, csak úgy közepesen. [link] Ez a kalkulátor szerint az én testsúlyommal számolva 3,4%-on volt a véralkohol szintem (nem igazán ettem előtte, így nem tudom hogy mennyire igaz ez a kalkulátor).

Tehát itt valami akkor nem stimmel. Vagy az a 2,5-4 ezrelék nem, vagy ez a kalkulátor nem, mert ez még nagyon messze van az alkoholmérgezéstől.



2020. aug. 7. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szakirodalmak szerint ez az érték. Én nem vennék számításba egy kalkulátort sem, ami az egyéni tényezőket, tűrőképességet stb-t nem veszi figyelembe.
2020. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tehát akkor a kalkulátor a rossz, és a valódi véralkohol szint annál jóval alacsonyabb is lehet?
2020. okt. 25. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hanem a veralkohol szinzedtol fuggetlenul maskepp reagalhatsz mint mas ugyanakkora veralkoholszinttel.

Ha korabban ittal es mar megszoktad a pialast akkor jobban birod e skesobb lesznek tuneteid. Nem kell tulgondolnod.

Es attol hogy birod a piat es szerinted nem voltal reszeg 8 felestol, azert meg ezt beszeld meg az elpusztult agysejtjeiddel is (ugy kozel 50.000 ment kukaba) es a majaddal is hogy birja e a meregtelenitest? Egyebkent a tuneteket kell nezni nem az ezrelekeket. A webbeteg cikke jo, de ettol fuggetlenul en volt hogy nagyon rossz lelkiallapotban ket deci bortol majdnem az osszes alkoholmergezeses tunetet produkaltam es volt, hogy fel liter vodkatol semmikulonosebbet nem.ereztem es masnap a fejem se fajt.

2020. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!