Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rémálmok melatonintól?

Rémálmok melatonintól?

Figyelt kérdés
12 mg-ot szedek lefekvés előtt. Gyors felszívódásút.

2020. aug. 21. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bio melatonin??

Az rengeteg 12 mg,

2020. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

USA-ból rendeltem:


[link]

2020. aug. 23. 08:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Max 5 mg ot mernék szedni belőle.

Lehet felezni negyedelni,van bevágás a tablettánn.

2020. aug. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
MINDEN HORMON előállításában (vagy legalább a hiányának érzékelésében) nagy szerepe van a bélflórának. Az ébrenlét/alvás ciklusért felelős kortizol/melatonin kombó szolgáltatásában is jelentős feladat hárul rá. Amikor valamelyik hormonból hiány lép el, annak a legritkább esetben van szervi oka, csak sajna jelenleg az orvosi protokoll nem foglalkozik a bélbaktériumokkal.
2020. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Már megint a bélbaktériumos. El ne hidd neki. Mindenre ezt írja :D
2020. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Nézd, kedves 5-ös, az hogy te a fene nagy tudásoddal nem vagy hajlandó elfogadni, hogy az életedet a szaros kis bacik irányítják, attól még így van. Ha nekem nem hiszel, a te dolgod. Nézz utána a Cardiologia Hungarica (ha jól emlékszem) februári számában. Vagy esetleg nézd meg dr. Guseo András pszichiáter, ideggygyász valamelyik videóját. Nekem is nagy törés volt, amikor kiderült, hogy a 40 éve szerzett agrármérnöki diplomámmal kitörölhetem a seggemet, mert a talajbaktériumok jelentőségéről ugyanúgy igyekezett nem tudomást venni a mindent jobban tudó ember, mint a bélbaktériumokéról. Meg is van az eredménye. Te nem látod, mert fiatal vagy, nem éltél még 40-50 éve, nincs viszonyítási alapod. Rendben. De ne vedd el a beteg emberek utolsó szalmaszálát.
2020. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 4-es (6-os), a bélbaktériumok valóban fontosak, de mindent nem határoznak meg és nem irányítják az életedet. Van némi tapasztalatom arról, hogy mikor fontosak és mikor van szervi probléma.

Az orvosi protokoll igenis foglalkozik a bélbaktériumokkal, rengeteg új eljárás van a mikrobiom (bélflóra) megfelelő karbantartására, újbóli felépítésére. De túlzásokba se szabad esni, nem mindent a baktériumok határoznak meg (szerencsére). Bocs, de jellemző a hozzá nem értőkre, hogy azt hiszik, minden vagy fekete vagy fehér. Ennél az emberi szervezet bonyolultabban működik.

2020. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
6. 42 éves vagyok és biológus és elég sokat olvastam a témában valamint magamon is elég sokat kísérleteztem. Engem konkrétan kikészített az a taplálkozasmód amit a csodás bélflóra kialkításáért fogyasztani kéne. Az egyik jó nevű probiotikumtól pedig a szent laszló kórház infektológiai osztályán végeztem. Ennyit erről az elméletről. Igen fontos a jó bélflóra de nem határoz meg mindent.
2020. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

Hát persze, uccsó, én meg 3 pár strandpapucs vagyok. Érdekes, hogy írásodból ugyanúgy hiányoznak mondatközi vesszők, mint 7-es válaszából. Ám legyünk jóindulatúak, fogadjuk el, hogy valóban 42 éves biológus vagy. Ezek szerint viszont te sem ma végeztél, és ahogy Guseo doktor említi, ezek az utóbbbi 1 éve feledezései.

Lehet hivatkozni tapasztalatra, meg holmi kísérletezgetésre, de - ne is haragudj - a névtelen írogatásaiddal szemben orvosi szaklap, valamint egy pszichológus véleményét sorakoztattam fel. Biztosan találnék mást is, de annyira nem hat meg, hogy mit hiszel, mit nem, hogy tovább kutakodjak.

2020. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
7-es vagyok és nem vagyok azonos a 8-assal. Kedves Miquel, jót nevettem azon, hogy 3 pár strandpapucsnak érzed magad az agrármérnöki diplomáddal. Az interneten persze bárki azt ír névtelenül vagy nicknévvel, amit akar. Ha nem akarod, nem hiszed el, hogy szakember vagyok, nem csak olvastam a bélbaktériumokról, hanem konkrétan dolgozom velük, nem agrármérnöki, hanem szakirányú diplomával és szakvizsgával. Fenntartom, hogy fontosak a bélbaktériumok, de nem határoznak meg mindent. A PubMedben ( [link] találsz cikkeket arról, hogy hol fontosak a baktériumok és hol van igazi szervi rendellenesség. De tőlem azt hiszel, amit akarsz. Ahogy mondani szoktuk: a lélegeztetőgépen már mindenki máshogy gondolja.
2020. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!