Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Közel 15 éve hajnal 4-5 körül...

Közel 15 éve hajnal 4-5 körül fekszem le, emiatt bekövetkezhet korai halál?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

bizonyos okok miatt 15 éve nem aludtam már lassan teljes sötétségben. Most vagyok 35 éves, és mindenféle tünetem van 2011 óta. Mellkasi nyomás, gyakori ájulásérzés. Labor vizsgálatom és kardiológiai vizsgálataim negatívak, viszont szívritmuszavaraim vannak gyakran az utóbbi pár hónapban. Ilyenkor percekig felmegy 180-200 körülre is a pulzusom akár megy kisebb edzéstől is.

A kérdésem az lenne, hogy ezzel a fordított életmóddal ( hajnali fekvés, 6-8 óra alvással dél körül kelés ) okozhattam maradandó károkat a szervezetemben? Tehát elképzelhető, hogy a melatonin teremlés hiánya miatt a biológiai életkorom megfelelhet akár egy 60 éves emberének is 35 évesen?

Aggódom eléggé. Valamint ha most visszaállnék normális alvás-ébrenlét ciklusra, még tudna e ennyi idősen regenerálódni a szervezet?


Köszönök minden normális és hozzáértő választ!


35/F



2020. aug. 9. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ettől önmagában nem. De ez a fordított bioritmus szerintem okozat, és nem ok. Azt volna jó tudni, hogy mi volt az eredeti ok, hogy megfordítottad a nappalt-éjszakát.
2020. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Generalizált szorongásom van és pánikbetegségem.
2020. aug. 9. 20:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy köszi a megnyugtatást, hogy ettől még önmagában nem lehet korai halálom. Kíváncsian várom a többiek véleményét is.

Ha már egy 50 évet megélek örülni fogok, mint majom a farkának.

2020. aug. 9. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy mikor fekszel, hanem, hogy mikor kelsz. Ha megvan a napi 7 óra egészséges alvás, akkor ettől nem lesz korai halál.
2020. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az átlag 7 óra pont megvan, köszi a megnyugtatást! :)
2020. aug. 9. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!