Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon valamikor műtét lesz a...

Vajon valamikor műtét lesz a vége?

Figyelt kérdés

Problémák vannak a bal térdemmel (csak azzal).

Először 3-4 éve jött elő, akármit csináltam (feküdtem, ültem, sétáltam stb) fájt. Elmentem orvoshoz, aki mondta, hogy vagy műtét, vagy kollagéninjekció kúra. A kollagént választottam, akkor rendbe is tette. Most télen megint előjött a dolog, voltam egy másik orvosnál, ő lökéshullámmal és tape-pel próbálkozott, de nem segített, így ismét jött a kollagén. Viszont 2 napja ismét elkezdett fájni, nap közben sétálásnál néha meg kell kapaszkodnom, annyira rossz. Be fogok jelentkezni megint kollagénre (a héten már nincs szabad időpont). Mikor először voltam, akkor a doki azt mondta, hogy valami húr van megvastagodva a térdemben, az okozza a fájdalmat, de általában 1, max 2 kollagénes kezeléssel orvosolható végleg.

Édesapámnak is a bal térdével voltak gondok, őt műtötték, lehet, hogy örököltem valamit? Munka miatt napi 8-10 km-t sétálok, úgyhogy a pihentetés nem opció. 21/F



2020. aug. 28. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Volt a családban pszoriázis?
2020. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint nem
2020. aug. 28. 14:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor feltehetően valami lokális gebasz, és valóban legjobb a műtét. A fájdalomcsillapítókat lehetőleg kerüld, mert hosszú távon szörnyű rombolásra képesek a szervezetedben.
2020. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fájdalomcsillapítót nem szedek, ha beveszek egyet, az már legalább egy lőtt seb. Januárban volt egy részleges bokaszalag-szakadásom, csillagokat láttam, de nem gyógyszereztem magam. Egyelőre elmegyek majd orvoshoz, meglátjuk, mit mond.
2020. aug. 28. 16:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Injekcio tenyleg segithet de lehot hogy megeri haziorvos altal elmenni rheumatologiara hogy kideruljon van-e esetleg vm ilyen ok a hatterben. Hogyha nem volt serules, akkor jo lenne tudni mi mas okozza.

Kollegan injekcio melle porcerositot szedsz barmit? Ha nem, akkor valoszinuleg kellene, jo lenne.

Barmilyen sport? Akar igen, akar nem, nem megfelelo izomzat (quadriceps, negyfeju combizom) mellett mozgas (szoval a setad is) okozhat fajdalmat. Terd koruli izmok helyes megerositese nagyon sokat tud segiteni.

Mutet: az izuleti tokban vannak ilyen megvastagodasai belul amik nagyon konnyen tudnak okozni gyulladast es fajdalmat. Ezt sebeszileg atvagjak illetve a serult porcot feltakaritjak. Ezt arthroscoppal csinaljak, csak 3 pici lyuk, mankoval de lehet terhelni mar masnap, relative rovid felepulesi ido. Amiert jo a mutet: nem minden porcszakadas gyogyul meg magatol es az + kronikus gyulladas nem oldodik meg mashogy. Erre az injekcio csak olyan mint egy ragtapasz egy lott sebre, hosszu tavon nem azokkal jarsz jobban. Ugyanakkor mivel fiatal vagy, mutetet elkerulni amig csak lehet jo dolog. En 16 voltam mikor ezt csinaltak (de serules miatt), most az utobbi evben hialuronsav injekcio eletmento volt.


Sok sikert!

23/L

2020. aug. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Egy magánorvosnál voltam eddig minden alkalommal (mozgásszervi panaszokra specializálódott központ gyakorlatilag). Nekem nem csak mozgás közben jön elő, ha pl ülök, akkor kb 2 percenként meg kell változtatnom a lábam helyzetét, mert már akkor is elkezd fájni. Hétfőn tudok bejelentkezni, remélhetőleg hamar tudnak fogadni. Nekem egyedül az tűnik furcsának, hogy a legelső kezelés (itt szedtem porcerősítőt háziorvos javaslatára, de semmit nem segített) után évekig nem volt probléma, a legutolsó már csak fél évig bírta.

Neked is hasonló tüneteid voltak? Teljes gyógyulás, hogy ezt a napi kb 8 km-t bírja az ember mennyi ideig tartott nálad? Vezetés közben egyelőre nem okoz gondot, ami jó hír, bár váltásnál néha-néha beleszúr.

Igazából 2 féle fájdalmam van: ha egy ideig nem mozgatom meg, akkor tompán, de egyfolytában. Ha sétálok, akkor belenyilall, aztán abbamarad, ha megállok vagy lassítok a tempón, majd random idő elteltével újrakezdi, tehát nem folytonos a fájdalom, viszont elég erős tud lenni.

2020. aug. 29. 07:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak hát minden orvos mást mond. Az egyik (aki a kollagént adja) szerint meg van vastagodva a húr, aki a lökéshullámot adta, szerinte pedig az egyik lábam 1 centivel rövidebb, ezért a bal térdemet terhelem jobban, ezért fáj.
2020. aug. 29. 07:47
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok megint


Nem vagyok a legjobb pelda mert ar mutet utan egy ideig jobb lett (kb. egy fel evig azert nem volt tul jo de egy evre ra kezdtem egy rendszeresen futni es par evig jo volt minden). Aztan menetkozben sikerult a masik terdemmel si balesetezni es bar azutan is egy ideig kezdett okes lenni, kb. masfel eve minden csak rosszabb es rosszabb. Hogy nevezzuk neven a dolgokat: chondromalatia patellae, chondropathia genus. MR alapjan vannak kisebb szakadasok a meniscusomon illetve a patellaris porcon, eleg katasztrofalis hangja van a terdeimnek illetve ilyen hogy leguggolas, leterdeles kb lehetetlen. Mar zavar vezetesnel is, 30 perc seta utan megdagad, oszinten eleg vacak igy lenni. Azt mondta mindket orvos akinel voltam, hogy futast felejtsem el egy eletre, a sport is amit 10+ evig csinaltam faj annyira hogy nem tudom, igy annak is vege. Szoval porcerosito + hialuronsav injekcio segit abban hogy elviselhetobb legyen es hogy lehetoleg minel kesobb kelljen mutettel a porcot letakaritani. Mert en is fiatal vagyok es ez porcvesztessel jar bizonyos szinten es ez 20 ev mulva meg nem lesz jo.


Irtam elobb is de amit nekem is kell csinalnom mert csak ez tud segiteni es amit mindenkinek akinek barmi terdproblemaja van kell: combizom erosito gyakorlatok. Hogyha megengedheted, akkor erdemes elmenni egy gyogytornaszhoz aki tud neked talalni megfelelo gyakorlatokat. Eros combizmok at tudjak venni a porcok/szalagok terhelesenek egy reszet es hosszu tavon ez az ami a legeslegfontosabb. Ezt nem tudod atugrani, enelkul nem lesz jobb. Csinalni kell de persze esszel mert nagyobb kart nem akarsz.


Porcerosito: ha egyszer szedted nem csoda ha nem lattal kulonbseget. Ido, mire beepul es nem mindegy milyen dozist szedsz (mert bizonyos szint alatt hatastalan, nem szivodik fel eleg). Kuraszeruen kell szedni, evente tobbszor. Lehet fel ev mulva fog eredmenyt hozni de nekem pl. emiatt volt par jo evem mutet utan. Ha mar oda jutottal hogy injekcio kell, ezt kihagyni butasag.


Injekcio: tovabbra is csak atmeneti megoldas. Hogyha a terhelesed nem szimmetrikus etc. akkor meg egy indok hogy keress fel egy gyogytornaszt. Egyes esetekben terdproblemak onnan erednek hogy nem eleg eros a talpizomzatod vagy bokaproblemak, esetleg testtartasbeli problemak vannak. Fiatal vagy, meg most van eselyed hogy a porc jobban gyogyul, jo lenne utana menned ennek es korrigalni ha vm nem jo + combizmot erositeni. Tudom mar sokadjara irom de ez mindem terddel kapcsolatos gyogytorna/rehab alfaja es omegaja. (Amugy orvostanhallgato vagyok szoval persze amit irok azt laikuskent mondom, mert nincs semmirol papirom meg, de nemikepp erdekelt vagyok a temaban par eve, ha kell szivesen keresek forrasokat is.)


Remelem tudtam segiteni, hajra!:)

23/L

2020. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem is keveset segítettél, köszönöm szépen! :)
2020. aug. 30. 11:18
 10/11 A kérdező kommentje:
Update: voltam orvosnál, kaptam kollagént, illetve gyógytorna is lesz, elvileg ez megoldja a gondot, úgyhogy egy ideig nem kell artroszkópia. Hétfőn megyek ismét. Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!
2020. szept. 1. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!