Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet ez ellen tenni?...

Mit lehet ez ellen tenni? Hogy oldanátok meg? Eddig nem nagyon zavart a járvány. A 2 hónapos home officét a kijárási korlátozással kifejezetten élveztem, aztán betartottam a védelmi intézkedéseket és a kis esetszám miatt nem éreztem magam veszélyben.

Figyelt kérdés
De ez a mai nappal megváltozott. És az én lelki állapotom is mert munkahelyen nincsenek védelmi intézkedések. Senki nem hord maszkot, külföldről most jöttek vissza sokan és pont most olyan programokat írtak ki kötelező jelleggel mint oktatások, megbeszélések, kötelező orvosi vizsgálat mind kis szűk helyiségekben ahol sokan leszünk összezárva. Lehet ez ellen valamit tenni azon kívűl hogy én egyedül felveszem a maszkot a többiek meg kinéznek emiatt? Veszélyeztetett vagyok és nem akarok visszakerülni a kórházba. ;(

2020. aug. 30. 12:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te hiába teszel fel egy egyszerű maszkot, ezzel nagyrészt magadtól véded a többieket, a te védelmedről nekik kellene gondoskodni, az ő maszkjuk segítségével. Amíg erre nem hajlandók, szerezz be magadnak F95-ös maszkot.

Ha simán bejönnek taknyosan a szobádba,és nincs módod az ilyeneket kiküldeni, és inkább ZOOM-on beszélni velük, akkor vegyél egy tucat olcsó, mosható maszkot, és aki belép, azt nyomatékosan kérd meg, hogy tegye fel. (Ha erre se hajlandó, tényleg rúgd ki, és lépj le erről a munkahelyről, mert akkor emberileg se vagytok normális viszonyban.) Mikor kimegy, dobja a maszkot egy tartóba, te otthon kimosod, kivasalod, és másnap megint használhatja, akinek nincs saját.

Állj ki magadért, mert más nem fog, és ráadásul amíg csak beszélsz, meg kiírást készítesz, de aztán hagyod, hogy maszk nélkül bepofátlankodjanak, nem fognak komolyan venni.

Jelezd a főnöködnek, hogy fontos számodra az egészséged védelme. Az ablaktalan helyiségben tartott megbeszélélst felejtsék el, oda nem kell bemenned. Ha nincs jobb tárgyaló, tartsák on-line a megbeszélést. Vedd elő a Munka Törvénykönyvét, abban benne van, hogy jogod van rá, hogy a munkahely ne veszélyeztesse az egészségedet, márpedig most pont ez történik.

Említsd meg, hogy ha a munkahelyeden kapod el a vírust, akkor neked teljes táppénz jár, de előfordulhat, hogy a TB ezt rajtuk veri le.

Ha nem vagy szakszervezeti tag, itt az idő belépni, és létrehozni másokat is meggyőzni, és létrehozni egy munahelyi csoportot. De ha egyedül maradsz, akkor is kaphatsz jogi támogatás a szakszervezettől.

Ésw ne gondold, hogy "nálunk a szakszervezet semmit nem csinál". Nem is fog, amíg az ott dolgozók nem mozdulnak meg. Ugyanis a szakszervezet, az a tagság maga, és azt teszi, amit a tagjai csinálnak.

2020. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kb 160 ember dolgozik nálunk. Egyébként szeretem a munkámat szóval nem igazán szeretnék elmenni mert ugyan ezt nem csinálhatnám máshol. De a járvány miatt most váltani is szinte lehetetlen. Örülhetünk higy van még munkánk.A szakszervezet tényleg semmit nem csinál nálunk. Akik eddig próbálkoztak azokat szépen kirúgták ilyen olyan indokokkal. A főnököm elég rendes amíg nincs gondja velünk de semmit nem tesz ami neki kellemetlen. Van ffp2es maszkom és ennyi. A balesetvédelmit megpróbálom elsunnyogni majd valamelyik kolléga aláír helyettem is. Remélem sikerül. Már voltam ilyen oktatáson szóval nem maradok le semmiről. Az értekezleteket meg kértem tegyék át egy nagy tágás hangárba. Van nálunk ilyen. Ott sok méter távolságra lehet ülni. Remélem átgondolják és átteszik. Az orvosi vizsgálatra meg felveszem a maszkot. Sajnos nálunk a jogaiddal meg felháborodással semmire nem megy az ember mert csak felbosszantja a főnökséget. :( csak csendesen kedvesen lehet próbálkozni. Hogy mi lesz az irodámba bejövőkkel? Jó ötlet amit írtál utolsó. De kidobni nem tudok senkit mert vannak itt olyan dolgok ami más munkájához kell. Ha azért jön be valaki nem tilthatom meg. :( és vannak olyan befolyásos kollégák akiket nem lenne nyerő magamra harahítani. Az a nagy gond hogy 160 emberből hármunkat érdekel a járvány. Senki mást így elég nehéz elérni valamit főleg, hogy a másik két ember csendes visszahúzódó hölgy akik inkább magukban szenvednek.
2020. aug. 31. 10:36
 13/15 A kérdező kommentje:

Képzeljétek sikerült elérnem, hogy az oktatásainkat és értekezleteinket áttették egy hatalmas helyiségbe és kötelező a maszk és saját toll. :)

Az orvosi vizsgálatunk viszont felháborítóra sikerült. Rajtam hiába volt maszk az orvoson és nővéren semmi. Az utóbbi még 20cmről az arcomba is köhögött. Taps! :/

2020. szept. 1. 09:44
 14/15 anonim ***** válasza:

Direkt beleköhögött az arcodba???


Elképesztő, simán fel lehetne jelenteni közveszély okozása miatt.

2020. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Gondolom nem direkt csak épp akkor kellett neki. Rögtön mondta is, hogy "nem kell megijedni csak allergiás." Hát köszi. Én is az vagyok de megtiszteltem azzal, hogy felvettem maszkot és nem tüsszentettem képe. Kézfertőtlenítés sem volt vérvétel előtt meg semmi kesztyű sem volt rajta. És ezek egeszségügyesek. Mire számítsom az ember ezek után?
2020. szept. 1. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!