Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kifejezetten alacsony a...

Kifejezetten alacsony a vérnyomásom, akkor miért vagyok rosszul a kávétól?

Figyelt kérdés

Elég ritkán kávézom, de mikor igen, akkor is csak keveset. Kb. 2 hónapja iszogatok kávét hébe-hóba, előtte egyáltalán nem ittam, mert nem szeretem.

Mostanában viszont néha úgy megkívánok egy kis tejeskávét, és ilyenkor iszom is. Ezután ha bármilyen könnyebb fizikai munkát végzek, pl. főzök, mosogatok, porszívózok, vagy csak elsétálok A-ból B-be, olyan rosszul leszek, hogy muszáj leülnöm, különben elájulnék. Kiver a víz, hányingerem lesz, és a szívem úgy ver, hogy majd átszakítja a mellkasom.

Megoldás: nem iszom kávét.

De mitől lehet ez, ha amúgy alacsony a vérnyomásom?

Nem vészesen, csak épphogy nem éri el a normál érték alsó határát.



2016. júl. 28. 12:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyógyszert nem szedek.
2016. júl. 28. 12:51
 2/12 anonim ***** válasza:

Gondolom nem magában iszod a kávét, mit raksz bele? Főzött kávé vagy valamilyen instant készítmény? Éhgyomorra iszod? Egyszerre mennyit?

Amúgy meg ha nem vagy jól tőle, akkor tényleg jobb, ha nem iszol. Vannak emberek, akik érzékenyek a koffeinre, lehet, hogy Te is közéjük tartozol. Apukám pl. nem iszik kávét, fiatalkorában próbálta párszor, de rosszul volt tőle.

2016. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Cukrot és sok tejet teszek bele...de igen, előfordul, hogy éhgyomorra iszom, de csak mert reggel ritkán vagyok éhes.
2016. júl. 28. 13:15
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és főzött kávét szoktam inni.
2016. júl. 28. 13:15
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Tejallergiád lehet. Ne igyál tejet, ne egyél tejterméket. Pár napig ki tudod bírni. Ha bejön, akkor később kipróbálhatod a laktózmentes tejet. Ha így bejön, akkor szerencséd van. Ha nem, akkor azt se....

Tuti nem a kávé teszi.

2016. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a pulzusodat viszis fel a kávé, nem a vérnyomásodat, attól is lehetsz rosszul.
2016. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsony vérnyomás gyakorta a krónikus dehidratáltság tünete. A kávé pedig vízhajtó. Így még kevesebb oxigén jut el az agyba, és más szervekbe.
2016. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán érzékeny vagy a koffeinre. Az egyik ismerősöm is az, neki is nagyon "bedobog" tőle a szíve.
2016. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan sajnos nem tudják, de a kávé jópár hormont kivált a vérkeringésben, és ilyenkor felbolydul a hormonháztartás, ez pedig egyénenként változó, ki hogy reagál rá.

Én csak azért iszom a kávét, mert a franc tudja miért, de nyugtatólag!!! hat rám, pulzusom leesik(vérnyomásom meg felmegy) és erőt ad.

Egészséges embereket mindig lebeszélem a kávéról, nekem ez így már egy teljesen más élet. :(

Bár egy rokonom is rendszeresen ivott, és 100 év fölött élt.

2016. júl. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam már hasonlóakat, és nekem is alacsony a vérnyomásom. Szerintem azért mert a kávé csak a pulzust növeli, a vérnyomást azt nem. Mert kávé után amikor rosszul lettem is megmértem, és a vérnyomásom semmivel nem lett több, a pulzusom pedig igen.

Ha továbbra is szeretnél kávézni szerintem tegyél bele kevesebb kávét és több tejet. 3-4 korty kávétól nem hiszem hogy érezni fog rosszullétet.

2016. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!