Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tönkre tettem az egészségemet...

Tönkre tettem az egészségemet az egyetemekkel. Kihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves vagyok, két egyetemen voltam 3 évig, az egyiket most fejeztem be, a másikból pedig még van egy évem?

Azt figyeltem meg magamon, hogy a stressz a gyomromra fejti ki hatását. Savam van évek óta, nem tudok enni, ha eszek nem tudok lefeküdni órákig. Most viszont olyan szinten vagyok már, hogy egy fél szelet kenyeret nem tudok megemészteni normálisan, anélkül, hogy 3 órán keresztűl ne legyen rossz a közérzetem.

Egészségesen táplálkozok, nem vagy elhízott, sőt lehet, hogy még soványabb is vagyok a kelleténél.

Nem tudom már mit kezdjek magammal, folyamatosan rosszul vagyok. Most lesz az utolsó évem az egyetemen (jogi kar) a legnehezebb és úgy érzem valamit tennem kell mert nem fogom kibírni a vizsgákat ilyen állapotba.

Meditációra járjak? Orvoshoz? Pszihológushos?

Kérlek segítsetek.

Köszi!



2020. szept. 7. 09:19
 1/8 A kérdező kommentje:
*Azt elfelejtettem írni, hogy edzek is minimum minden màsodik nap, de sokszor minden nap .
2020. szept. 7. 09:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz és olvass utána a stressz kezelés módszereinek. Nem vagy beteg "csak" feszült az idegrendszered. Ez visszafelé is működik, azaz el lehet lazulni, de időbe telik, mert feszült sem 2 nap alatt lettél. A teljesség igénye nélkül: relaxálás, meditálás, jóga, kutya/macska tartás-gondozás, pihentető hobbik, olvasmányok, filmek, sétálás, nyugiban levés, pihenés, alvás. Vagy ez mind minden nap.
2020. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A stressz az bizony sok mindenre kihat! Az edzést is túlzásba viszed, elég lenne kevesebb is, minek gyötröd a tested feleslegesen? A kevesebb, néha több! Inkább többet pihenj, relaxálj. Jó lenne egy hobbi, ami kikapcsol és feltölt. Mi érdekel? Vitamin dús táplálkozás, szedhetsz vitamint is, b.komplex, gingko biloba az jó az agynak. Lehet, jó lenne a gyomrodnak egy probiotikum kúra is. Gyógynövény tea vagy nyugtató ami enyhe, növényi és nem szedál le. Jó levegőn való séta.
2020. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az iskola tesz tönkre hanem a stressz. Nekem is ugyan ez volt/van. Kérj savlekötőt a háziorvostól sokat fog segíteni. Próbálj a stresszes időszakban diétázni. Főtt krumpli főtt rízs, pirítós, sós kekszek, párol hal/hús stb. Egyebként is kerüld qz irritáló ételeket pl kávé, te, csípős fűszeres ételek, laradicsomszószok, sok zsír, szensav, édességek. Ami még segíthet salvus víz (patikában vénynélkül kapható) lugos víz, citromfű tea, fehér

Akác tea. A citromfű nyugtató görcsoldó az akác csökkenti a savat. Este nagyon jó hatású. Én ezzekel élek túl. Ha görcsöl is a hasad akkor buscopan nagyon jó görcsoldó hasmenésre a bolusadtringenst ajanlom csak a buscopannal ne keverd mert nem lehet őket együtt szedni. Szerintem próbáld ki először az alternatív savcsökkentőket a teakat és a salvus vizet. Az utóbbi pocsék ízű befogott orral idd. Fél dl este és lehet reggel is ha nem elég hatásos. Ha nem segítenek akkor orvos és savcsökkentő gyógyszer. Kitartás.

2020. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez reflux. Menj orvoshoz, kapsz rá gyógyszert, és rendbejössz. Nekem is ugyanez volt.
2020. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket orvossal kellene megbeszélni. Én csak annyit fűznék hozzá a leírtakhoz, hogy egy egyetemre járónak kell tudnia, hogy hogyan kell ragozni az ikes igéket, még ha jogi egyetemre jár, akkor sem írhat olyat,hogy eszek, táplálkozok, mert ezek ikes igék, egyes szám harmadik személyben -ik ragot kapnak: ő eszik, ezért egyes szám első személyben eszem, táplálkozom, alszom, iszom stb. és nem állapotba, hanem állapotban. Ha jogi szöveget fogsz fogalmazni, azt sem nyelvtani hibásan kell majd megtenned, ha lesz időd a tanulás mellett, olvassál szépirodalmat is.
2020. szept. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat, megfogadom őket.

Kedves utolsó vàlaszoló, ne ítélkezzünk ilyen gyorsan. Romániábán lakOM, itt születtem, ez az anyanyelvem, román iskolába jártam, román egyetemre járok. Azt hiszem többet nem is kell mondanom, örülök, hogy ennyire is beszélem a magyar nyelvet.

2020. szept. 12. 18:15
 8/8 anonim ***** válasza:
6. Olvass szépirodalmat ;) Neked sem ártana. ;)
2020. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!