Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet koronás vagyok?

Lehet koronás vagyok?

Figyelt kérdés
Előző héten egy haveromnál voltam akinek az apukája koronavírusos lett mint kiderült. Már 2-3 hete lappanghat benne, de csak most tesztelték. Akkor az apja velünk volt, találkoztam is vele meg minden. A haverom végig járt suliban előző héten, sőt még ültünk is egymás mellett sokszor, kezett fogtunk, meg minden. Ő már panaszkodott rá hogy folyik az orra meg ilyenek, de igazából nem érdekelte, meg engem sem, most erre ki gondolja hogy korona? Na és már 2 napja karanténba van, mert pozitív az apukája. Valószínűleg ő is elkapta. Én meg napok óta nagyon fáradt vagyok, gyengének érzem magamat. Meg be van dugulva az orrom picit. Szerintetek?

2020. szept. 7. 20:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Micsoda??? miért? ne ijesztgess már a szívbajt hozol rám miért akarsz feljelenteni??
2020. szept. 7. 20:52
 12/21 A kérdező kommentje:
Meg ennyi erővel akkor az egész osztály, sőt a barátja is megfertőződhetett, khmm tudjátok miért.. na..
2020. szept. 7. 20:55
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
A covid-19 egyetlen tipikus tünetét sem írtad le, az megvan? Maximum a fáradtságot lehet ráfogni. Egyébként ha betegnek érzed magad, akkor a megfelelő viselkedés az, hogy otthon maradsz amíg nem múlnak a tünetek. Ez a WHO ajánlása, nem én találtam ki. Orvost, mentőt akkor hívsz, ha nehezen kapsz levegőt, hiszen az jelzi, hogy súlyosbodik a fertőzés. A teszteléssel meg ne foglalkozz, mert ha kontaktkutatáskor felmerül a neved, akkor ingyen le fognak tesztelni. Egyébként nem lappang senkiben 2-3 hétig a vírus, 14, de inkább kevesebb nap alatt jelentkeznek a tünetek.
2020. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
kontaktkutatásban benne lenne gondolom az egész osztály, mert az az a hely ahova napi rendszerességgel jár.
2020. szept. 7. 21:00
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nyugodj meg. Attól, hogy van ez az új koronavírus, nem tűnt el minden más betegség a világból. Például a nátha sem. Nem tudom, hogy iskolás vagy-e vagy felnőtt, de a lényeg az, hogy amíg nem érzed magad egészségesnek, ne menj közösségbe. Ez egy járványtól függetlenül megfontolandó tanács egyébként.
2020. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igaz.
2020. szept. 7. 21:14
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az a menet hogy felhivod a háziorvost ha covid gyanús vagy, és ő vagy azt mondja várjunk még kicsit hogy rosszabbul leszel e vagy kiküldi egyből a mentőket akiknél van teszt( ami ebben az esetben nem fizetős mivel nem te hanem az orvos az aki kéri)


Igen tényleg így van egyik haverom meg volt fázva neki szó szerint ezt mondta az orvos.

2020. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem meg sz.rd le.
2020. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%
Én is les**rnám a helyedben. Március eleje óta háromszor is gyanakodtam koronára, legutóbb most augusztusban, de mindhárom alkalommal elmúlt 3-4 nap után. És a környezetemben vannak idős emberek, senki nem lett rosszul vagy halt meg.
2020. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én már legalább négyszer voltam az idén Covidos azok alapján ami tüneteket írsz.

Minden esetben kétoldali tüdőgyulladás és ebből fakadó fulladás, köhögés, hányinger és étvágytalan gyengeség a tünet lázzal erős izzadással. Én tartom magam ehhez, ami az utóbbi időben elterjedt erről a virusról az sajnos egy világ méretű propaganda nem más.

2020. szept. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!