Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg napi 3 liter folyadéko...

Tényleg napi 3 liter folyadékot (vizet) kellene meginni? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Ma szándékosan teszteltem magam, de még 2 liternél sem tartok, de cserébe 20 percenként rohangálok pisilni és nem is bírok többet inni - mindezt reggel óta. Hogyan kellene 3 litert elfogyasztani (pláne munkában ahol nem is lehet kimenni ilyen sokszor)? 3 liter még ma itthon sem sikerült.

#vízfogyasztás #állandó pisilhetnék #kellemes érzés, ami fura #munkában lehetetlen #kevés folyadékot iszom
2020. szept. 25. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Kell a fenét. Újabb divathóbort...
2020. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egyáltalán nem nehéz snnyit meginni, én munkában 2-2,5 litert megiszok 8 óra alatt, aztán meg otthon is iszok, levest is sűrűn eszek
2020. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Hozzászokik a húgyhólyagod. Legyen melletted egy kétliteres flakon és húzd meg időnkénr, akkor is ha nem vagy szomjas.

Ha már szomjúságot érzel, akkor a kiszáradás elején tartasz.

Hajrá!

2020. szept. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Én a napokban a sürgősségin kötöttem ki, ki voltam száradva! Több palack infúziót kaptam. Sosem vagyok szomjas, alig bírok napi 1.liter vízet meginni. A napokban ennyit sem ittam.
2020. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha 20 percenként jársz pisilni 2litertől, akkor gondok vannak.

3litert őszi időben, irodai munkával nem kell meginni, de 2liter azért meg kéne legyen.

2020. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Szokás kérdése. Ne akarj máról holnapra ennyit inni! Vedd rá magad, hogy felkelés után egy pohár vizet megiszol, majd óránkét egy decit, vagy ahogy jólesik. Kb 20 éve, hogy rávettem magam a víz ivásra, napi 2,5 az alap. Délig elfogy a másfél. Nagyobb intenzitású fizikai igénybevételnél, jóval többet iszom. Pl tegnap 6 órát gyalogoltam jó kis szintekkel, és meleg is volt, 3 liter vizet vittem, plusz még töltöttem fel utcai kútnál, az 5 liter simán elment. Ha te nem végzel fizikai munkát, csak ülsz egész nap, bár ez rohadtul nem egészséges, akkor a 1,5-2 liter simán elég.
2020. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Fokozatosan kell hozzászokni, amúgy lecsúszik annyi, de hűvösebb időben nem.

Ha nem máról holnapra állsz át a veséd is felveszi a fordulatszámot, nem pisilsz annyit és annyiszor.


Kismamaként 4(!) litert ajánlott a fül-orr-gégész, amikor brutális szédüléssel vizsgált, meg mellé alacsony vérnyomásom is volt.

Vissza is kérdeztem, hogy n é gy litert mondott, tényleg?:)

(nyilván a terhesség más üzemmód, és a 3 liter nem a világ vége, de kell a fokozatosság, és hűvös időben nem esik jól ennyi)

2020. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Ja egyébként nekem az segitett, hogy vettem nagy bögrét, egy 0.75 literes palackból 2 öntés és elfogy. Palackból utalok inni
2020. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Erősen függ attól, hogy mekkora a szervezet napi folyadék vesztése. Felöltözve, szobahőmérsékleten, álló levegő mellett napi 1,5-2 liter folyadék is elegendő (beleszámítva a táplálékkal bevitt és más folyadékokat is). Légkondicionálóval felszerelt irodaházakban a lassú, szinte észrevehetetlen légáramlás a bőr és a nyálkahártyák fokozott kiszáradásával jár, megnő a folyadékvesztés, amit pótolni kell. Izzadással járó fizikai munka, sport, edzés során folyamatosan kell inni.
2020. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha nem izzadsz es nincs meleg, 2 liter is jo lesz.
2020. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!