Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik megisszák a napi ajánlott...

Akik megisszák a napi ajánlott 2-2,5 liter vizet (folyadékot), hogy bírják ki állandó wc-re szaladgálás nélkül?

Figyelt kérdés

Aki sportol, fogyózik sokszor többet is iszik ezeknél.

Én próbáltam már többször is, de szinte egész nap arra kell figyelnem, bárhova megyek, előtte pisi, ha több óráig vagyok oda van-e wc stb...

Suliban ha reggel és egész nap megiszom az ennek megfelelően leosztott mennyiséget, a 45 perces órát sokszor alig bírom ki, a vége felé már az minden gondolatom, mikor jutok ki a wc-re.

Nektek ez hogy működik? Nem okoz ilyen sűrű vizelést?


2014. jan. 11. 19:19
1 2
 1/18 anonim válasza:
Nálam is igy műnködik. Ha sokat iszok sokat is pisilek. De ha tudom h olyan helyre megyek ahol nem megoldható a wc-re szaladgàlás akkor elötte nem iszok sokat. Max 2dl valamit indulás elött ha tényleg szomjas vagyok. Szóval lehet szabàlyozni.
2014. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Dehogy nem,-mióta több vizet iszom én is mindig szaladgálok a mellék helységbe és nem igaz ám ,hogy idővel kitágul a hólyagod.Aki pénztáros ként dolgozik vagy hasonló,biztosan nem iszik sokat mert állandóan nem tud kiszaladgálni.A suliba még ez megoldható,de munkahelyen elég kínos...
2014. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Max 3 nap, és a szervezet hozzászokik, hogy megkapja a sok folyadékot. Utána már nem kell állandóan pisilni.
2014. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha állandóan kirohangálsz, akkor túl sokat iszol, 3 órát inger nélkül kell lenni. Vízből is megárt a sok.
2014. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én kb egy fél hét alatt hozzászoktam és utána már csak annyit jártam, mint előtte.
2014. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
szerintem meg ne annyit igyál amennyit az orvos mond(már ha épp egészséges vagy) hanem amennyi jólesik. a szomjúság érzet nem véletlen van, hanem arra, hogy szóljon a szervezeted arról, hogy épp kevés víz van a szervezetedben és inni kell. én van amikor fél lityóval elketyegek, de van amikor meg literszám iszom, mikor hogy
2014. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

hát én már jó ideje azt csinálom (itthon) hogy behozok egy 1,5 literes vizet és azt iszom, és egyáltalán nem vagyok hozzászokva... de nekem a moziban is ha megiszok 2-3 dl vizet már ki kell mennem közben.. lehet én ilyen vagyok, vagy valami bajom van :D

suliban nem is szoktam nagyon inni, főleg most már egyetemen, nem bírnék 1,5 órát úgy ülni hogy előtte iszok

2014. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem fogyózok és nem sportolok, de már évek óta odafigyelek, hogy nap közben óránként 1-2 deci vizet megigyak. Először néhány hétig viszonylag sűrűn kellett vécére járnom, mostanában naponta kb. 3-4 alkalommal megyek. Alapból 8 órás műszakjaim lennének, de gyakran van, hogy ehelyett 12-16 órát kell bent lenni, viszont legalább pihenőket ennek megfelelő arányban kapok, kb. 4 óránként. Így a vécézés nem probléma.

Egyébként tévedés, hogy akkor kell inni, amikor szomjas vagy. A szomjúság nem a kiszáradás megelőzésére szolgál, hanem már magának a kiszáradásnak az első jele.

2014. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8. Azt már rég megcáfolták, hogy a szomjúság a kiszáradás jele lenne.
2014. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Megpróbálok figyelni több folyadék bevitelére, de ha nem megy nem fogom erőltetni ezt a 2-2,5 litert.
2014. jan. 11. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!