Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg napi 3 liter folyadéko...

Tényleg napi 3 liter folyadékot (vizet) kellene meginni? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Ma szándékosan teszteltem magam, de még 2 liternél sem tartok, de cserébe 20 percenként rohangálok pisilni és nem is bírok többet inni - mindezt reggel óta. Hogyan kellene 3 litert elfogyasztani (pláne munkában ahol nem is lehet kimenni ilyen sokszor)? 3 liter még ma itthon sem sikerült.

#vízfogyasztás #állandó pisilhetnék #kellemes érzés, ami fura #munkában lehetetlen #kevés folyadékot iszom
2020. szept. 25. 18:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem reggelébredéskor fél liter, ebéd előtt fél liter, edzés előtt egy liter lefekvés előtt nagyjából még egy apránként. + kóla sós ételek kávé gyümölcs...így ja edzés után is kb fél vagy egy liter rögtön attól függ, közbe 2-3deci. ha fel vagyok fázva én is pisilek sokat, illetve ha kevesebbet eszem is kevésbé vagyok szomjas. eleve a kávé elveszi szomjúságot de egy kávé a higítás miatt plussz kétszer annyi vizet igényel, ha három kávét betolsz rögtön egy liter kell hogy jól legyél köbö, elvileg..
2020. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%
Nyáron éjjelente kb fél liter vizet vesztek
2020. szept. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az a nagyobb embereknek van, aki már tényleg jóval nagyobb méretű emnber; mint az átlag . Én átlagosan 2 literről hallottam, de mérni kell az egyéni szükségletekhez. Tehát, ha nem vagy szomjas, ne kínozd magad azzal, hogy túliszod magad, még akkoris, ha nem kell, mer' nem vagy szomjas. Valaki meg egyszer mondta,hogy nem kell túlterhelni a szervezetünket.
2020. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
*Amúgyis, a szervezeted,ha egészséges, tudja, hogy mennyit kell innod. Tehát azt te érzed. Hogy mi kell, mennyi kell. Ezt pl arra is értem még, hogyha pl valamilyen vitaminból hiányod van a szervezetben, akkor pl automatikusan azokat a kajákat kezded kívánni, amiből a szervezeted igényelne még. De pl egyébként ez lehet csoki is, mert igazából abban is sok a vitamin .De tehát lehet azt is, csak mértékkel, ne "kétpofára"; hanem csak módjával mindent.
2020. szept. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nem mozogsz eleget. Szobanövény állapotban persze, hogy elégnek érzed a kevés folyadékot is.
2020. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!