Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan fáradt vagyok, ez...

Állandóan fáradt vagyok, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem alszom 12 órákat, délig alszom, és egy fél óráig friss vagyok de aztán megint aludni tudnék úgy érzem. Szellemileg sosem vagyok friss igazán. Nem értem miért
2020. szept. 29. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Miért alszol délig?
2020. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha viszonylag korán lefeküdnél (22 óra körül) és korán kelnél, 7 óra felé stb, az hátha megoldaná.

Mikor kezdődött ez és minek a hatására ez is fontos lenne.

Alvási apnoé, hormonzavar, vitaminhiány is lehet.

2020. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Mert fent vagyok 2-3-ig



Nem tudom mióta tart.

2020. szept. 29. 16:52
 4/19 anonim ***** válasza:
A normál bioritmus kibillenése lehet az ok.
2020. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
szerintem is. át kéne billenteni az alvás kezdetét éjfél előttre
2020. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké köszi.
2020. szept. 29. 22:57
 7/19 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet. Az egyik valóban az alvásritmus felborulása. A szerveink csak az éjfél előtt alvással töltött órákban képesek regenerálódni.

A másik (manapság jószerivel minden felnőttet érintő) áteresztő bél szindróma, ami a mai, nyugati étrend hozadéka.

2020. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egészségesen táplálkozom, nem eszem szemetet és gyorskajákat
2020. okt. 1. 03:49
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha éjfél előtt lefekszel és normál időben kelsz fel (lehetőség szerint mindig ugyanabban az időben fekszel és kelsz) akkor nagy valószínűséggel megoldódna problémád.
2020. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Egészségesen táplálkozom, nem eszem szemetet és gyorskajákat

----

Sajnos, mindenki azt hiszi. Valójában amit a boltokban kapsz élelmiszer gyanánt, az baromi messze van attól, amit ténylegesen fogyasztanunk kellene. Ma minden kenyér élesztővel kelt, míg öreganyáink kovászolt kenyeret sütöttek. Az első esetben gombák, a másodikban fermentáló baktériumok végzik a kelesztést. Az első eseten glutén marad a glutén, a másodikban gliadinra és gluteninre hasad. Ez utóbbi nem bántja a bélfalat. Étolajakat 45 éve eszünk, amikor is Gerald Ford, akkori amerikai elnök szívbetegségét megállapították, és az érte való aggódás remek háttérzenét szolgáltatott bizonyos Ansel Keyesnek a napraforgólobbi megbízásából megírt tanulmányához, melyben leírta a csúnya rossz zsírok átkos, és az étolajok állítólagos áldásos hatását. Szerinted az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszerünk mit tud kezdeni egy pár évtizedes divattal? Semmit. Az olajoktól nem ürül az epe, nem tud részt venni egy sor mentális, emésztési és immunrendszeri folyamatban. Amerikában már külön lehet venni A1, ill. A2 típusú tejet. Előbbi a Holstein Fríz és hasonló társai, míg utóbbi a magyar tarkához hasonló ősi fajtáktól nyert alapanyag. A különbség "mindössze" annyi, hogy nagy tejhozamú fajtákból fejt tej kazeinje apró, gömb alakú, míg utóbbié nagyobb, bolyhos fehérje. Amennyiben nyitva van a vékonybél, márpedig ma minden felnőtt (és egyre több gyermek) áteresztő bél szindrómában szenved, az átszivárgó emésztetlen A1-es fehérje megtapad a pajzsmirigy falán, annak külső burkán pedig a glutén, ami azonnali immunválaszt regenerál, és az immunrendszer ezerrel támadni kezdi a pajzsmirigyet. Ez egy erős stressz, melynek hatására megint csak túlsúlyba kerül kortizol...Mo-on természetesen csak az A1-es, gyulladáskeltő tejet lehet kapni.

De ezek csak az alapélelmiszerek. Oldalakat lehetne/kellene írni arról, hogy az élelmiszeriparban hol nyert teret a profit az egészségtudattal szemben. A lényeg, hogy ma egy városlakónak igencsak húzós mutatvány egészségesen táplálkozni.

Természetesen belejátshat a fáradtságodba a cirkadián ritmus felborulása (vagy akár Chusing szindróma is, )de ott megint csak a kortizol/melatonin arány felborulásáról beszélünk, ami végső soron a vékonybélhez, pontosabban annak gyulladásos érintettségéhez vezet.

2020. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!