Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Évek óta tartó fülviszketés?

Évek óta tartó fülviszketés?

Figyelt kérdés

Úgy tagyjából 2-3 éve kezdődött ez a probléma, először csak az egyik, majd mindkét fülemben viszketnek a hallójáratok. Nem állandó jellegű, esténként jobban érzem (lefekvés előtt, meg ha felkelek éjszakánként), de napközben is szokott jelentkezni. Van, hogy napokig semmi bajom nincs, de ilyenkor télen például mindegy mit csinálok, "kifázik" a fülem, könnyebben kapok küldőfül gyulladást, és intenzívebb lesz a viszketés is. Néha egy kevés átlátszó folyadék is távozik a hallójáratból, azt mondta az orvos, hogy ez a külső hallójárat gyulaldását jelzi. Kétszer voltam ezzel a problémával ugyanannál a dokinál, ott mindig csak gyógyszeres csíkot kaptam a fülembe (amitől csak még jobban viszketett a hallójárat), de alaposan megvizsgált, és azt mondta nincs semmi bajom, a dobhártyám is teljesen ép. Aztán elmentem egy másik kórházba nagyjából egy év múlva, ott az orvos ugyanezt mondta, hogy egészséges a fülem, csak nagyon száraz a hallójáratom, ezért van a viszketés, meg az állandó gyulladások. Adott fülcseppet, használtam is egy hónapig, de nem segített az sem.:( Gondoltam leszokok a fülem kényszeres tisztítgatásáról, mert tényleg bűnös voltam ebben, de hónapok teltek el azóta, és semmi javulás nem történt..

Próbálom nem vakarni, de elég nehéz, néha tényleg borzalmasan intenzív a viszketés érzete. Ha ez mond valakinek valamit, ilyenkor "cuppogó" hangot szokott hallatni a hallójáratom.

Valami bajom van, és tovább kéne próbálkoznom esetleg magánorvosoknál, vagy ez pszichés eredetű lehet?



2020. okt. 18. 14:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Plusz azt hozzáteszem, hogy a torkomat is mintha mindig irritálná valami (ilyenkor főleg télen is azt érzem, mintha állandóan nyelném a slejmot), meg az orrom is gyakran van eldugulva. Lehet a garatnál van valami probléma? Csak mert a hallójáratnak meg az orrjáratnak is a "találkozási pontja". De az orvosok a torkomat is nézték, meg egy műszerrel az orrjáratomat is, és nem láttak semmit.
2020. okt. 18. 14:53
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Háziorvos ad beutalót hogy kimossák.Begyūlt a zsír.
2020. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es, volt mar orvosnal, azt latta volna, ha a fulzsir felgyulemlik, es ki is mosta volna a fulet. Amugy nalunk pl beutalo se kellett ful-orr-gegeszetre, most epp nem tudom, hogy van, de haziorvoshoz felesleges ezzel menni.


Na es a lenyeg, nem vagyok orvos, de en is ezzel szenvedtem+allando fuldugulassal, vegul a ful-orr-gegesz kuldott el allergiavizsgalatra. Ki is derult, hogy eros porallergiam, plusz tejfeherje es laktoz allergiam van, amiota tartom a dietat, es idoszakosan, amikor nagyon fellangol a porallergia, szedem a gyogyszert, es elmultak a panaszaim. En sem gondoltam volna, hogy az allergianak ehhez koze lenne, de ugy nez ki nalam igen. Amugy maganrendelesen probalkoznek a helyedben inkabb, hatha segitokeszebbek.

2020. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2020. okt. 18. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Mi volt a megoldás?
2021. jún. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!