Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan őrzitek meg a mentális...

Hogyan őrzitek meg a mentális egészségeteket, így járvány idején?

Figyelt kérdés
Ha egyszerre üt be a téli depresszió és a vírus tetőpontja... én a tavaszi karantént egész jól bírtam, de télre biztos ki fogok borulni, és már előre félek, mert két kollégám is jelenleg otthon fetreng lázasan, fel sem bírnak kelni. Én meg napi 12- 14 órákat dolgozom...
2020. okt. 27. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- Sokat olvasok szabadidőmben

- Sok filmet nézek, nem hülyeségeket, hanem elgondolkodtatót

- Minden pénteken/szombaton iszok 3-4 pohár bort, lazulok, zenét hallgatok, számítógépes játékkal játszom

- Egy héten 3x30 percet kimegyek sétálni, közben gondolkodom


Azért nem olyan nehéz ez :D

2020. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezdem érezni, hogy valami nincs jó hatással rám, abbahagyom: hírek, gyk, munka, akármi.
2020. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Takarítok, kutyusommal játszok, több időt fordítok magamra (hosszú habfürdőzés, arcpakolás, hajpakolás) ezek a lelkemet is ápolják.

Teázgatok, közben egy jó sorozatot nézek vagy olvasok egy könyvet :)

2020. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az év elején munkanélkülivé váltam, majd jött a járvány, az álláskeresés. Tavasszal amikor már jó idő volt, én kimentem a szabadba, kirándultam, bicikliztem amennyit tudtam. Most viszont elkezdtem dolgozni, jön a rossz idő, durvul a járvány... edzőterembe nem merek menni, pedig mindig az volt a mentsváram, hogy heti háromszor spinningen kiőrjöngtem magamat. Nekem a megerőltető, kimerítő edzés szokott segíteni. Ha más nem lesz, akkor szerintem kocogni fogok, bár azt nem nagyon szeretek.
2020. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
Nem olvasok, nézek és hallgatok híreket, az összes pánikkeltő politikust, oldalt, ismerőst stb. kikövettem, a fő pánikoló ismerőseimmel megszakítottam a kapcsokatot, nem járok többet azokba az üzeletekbe, ahol vagy a sebészi, vagy a textil maszkomba kötöttek bele, illetve az egyetemen becsukom az ablakot a hidegben, hiába nyitják ki az oktatók.
2020. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!