Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Koronavírus tünetek?

Koronavírus tünetek?

Figyelt kérdés

Szerda óta nem mentem dolgozni, beteg vagyok,náthásnak érzem magam, folyik az orrom..stb..

Egy valami viszont furcsa, nagyon enyhén érzem az ízeket, csak a csípőst érzem és azt is enyhén,az édest is enyhény.. a fűszereket sem érzem.

Szaglásom is eltűnt. Nem érzem az erős parfümöt ,a fűszerek illatát, az arckrémem illatát. Semmit.

Hétfőn megyek izagolásért a háziorvoshoz, mondta hogy ha rosszabul érzem magam csinál tesztet, ezekről még nem tud,hogy nem szaglók és izlelek, viszont ezekre hivatkozva elvégezhető?



2020. okt. 27. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Voltam hétfőn igazolásért, nem hívott be a rendelőbe, csak az asszisztenst adta ki az igazolást..


Így nem tudtam elmondani neki a tüneteim.


Ma mentem dolgozni, es felhívtam a szünetbe. Elmondtam neki ezeket. Azt mondta, hogy holnap hívjam hogy mikor küldje a mentőt a teszttel..


Viszont a munkahelyen a felettesem,mondta hogy ha nincs lázam szerinte nem vagyok koronas,csak akkor ne menjek ha lazas vagyok. Mondta hogy a tobbiek sem erzik az ízeket es szagokat , állitolag ez az influenza jele is.

Mondta is hogy menjek dolgozni.


Anyukám pedig mondta,hogy szerinte hivjam fel holnap az orvost ,hogy mikor jon ki a tesztes,és akkor maradjak otthon majd.


Szerintetek? Mas tunetem nincs egyebkent csak enyhe hurutos kohoges,orrfolyás, meg a szaglas,izlelés zavara. Szaglas az egyattalan nincs, izleles az fura,most erzem az edes ízeket, csipost, de konkretan azt h milyen ize van osszesegben egy adott etelnek azt nem.

2020. okt. 27. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:

A szaglás, ízlés elvesztése a covid tipikus tünete. A felettesedet sem értem, hogy covidos tüneteket produkálnak a beosztottak, de azért menjenek be dolgozni, és ha ott nem is fertőznek, mert már mindenkinek van tünete, az utcán, tömegközlekedésen stb. ugyanúgy átadják a vírust. A láz egyébként sem minden esetben jelentkezik covidos betegnél.

Szerintem mindenféleképpen teszteltesd le magad, mert tipikus covidos tüneteid vannak, és az orvosban is felmerült a fertőzés gyanúja.

2020. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem is igazad van..

Azt hiszem már visszajöttek az izek :)


Akkor is teszteljek?

2020. okt. 28. 07:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Szaglás még mindig nem
2020. okt. 28. 07:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen tesztelj, ha az ízlésed visszajött, akkor is, mert a szaglás elvesztése önmagában is tünet. Az egyik ismerősömnek is csak a szaglása ment el, mégis pozitív lett.
2020. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!